کدخبر : 139265
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷
فاقددیدگاه
پرینت

صرفه جویی در مصرف آب بهترین راهکار برای مدیریت تنش آبی است

جنوب پرس: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: صرفه جویی در مصرف آب بهترین راهکار برای مدیریت تنش آبی است.

صرفه جویی در مصرف آب بهترین راهکار برای مدیریت تنش آبی است

به گزارش جنوب پرس ، علی لدنی نژاد افزود: شهروندان باید مصرف بهینه آب و جلوگیری از هدر رفت آب شرب را همواره مد نظر داشته باشند.

وی بیان داشت: کیفیت آب شرب نسبت به آب کشاورزی و صنعت، بسیار بالاتراست و نیاز به هزینه های زیادی جهت استحصال از عمق ۲۰۰ تا ۴۰۰ متری زمین دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان افزود: دهها کیلومتر خط انتقال، مخازن ذخیره، ایستگاههای پمپاژ و روندهای گندزدایی و تصفیه آب تنها بخشی از زیرساختهای تامین آب شرب است.

وی تصریح کرد: بخش دیگری از فعالیتهای آبفا در زمینه تامین آب، مربوط به اصلاح و توسعه صدها کیلومتر شبکه توزیع آب در شهرهای مختلف استان استان است.

لدنی نژاد تاکید کرد: صرفه جویی در مصرف آب شرب توسط شهروندان بسیار مهم و حیاتی است و عدم آگاهی اغلب شهروندان از چگونکی استحصال و هزینه های بالای تامین و تولید آب شرب سبب می شود برخی شهروندان صرفه جویی در مصرف آب را مد نظر قرار ندهند.

وی یادآور شد: این تفکر که چون بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی است و صرفه جویی در آب شرب لازم نیست، تفکر کاملا اشتباهی است و باید با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای عامه مردم این تلقی اشتباه اصلاح شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما