کدخبر : 138902
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳
فاقددیدگاه
پرینت

نمی‌توان با بگیر و ببند به بازار و مردم خدمت کرد

جنوب پرس: نماینده مردم بندرعباس در مجلس گفت: نمی‌توان به بهانه تنظیم و تعدیل بازار "بگیر و ببند" راه انداخت و توقع داشت وضعیت به تعادل و آرامش برسد.

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از دفتر ارتباط مردمی نماینده مردم بندرعباس در مجلس، حسین هاشمی تختی با حضور در مسجد جامع خوری گچین بالا در جمع مردم این منطقه اظهار داشت: با مساعدت و همدلی می‌شود بر تمام مشکلات فائق آمد.

وی با اشاره به مسائل روز کشور با بیان اینکه آمریکا از اول انقلاب همواره با ایجاد جنگ و مخالفت و ترور و شلیک به هواپیمای مسافری به دنبال ضربه زدن به نظام و انقلاب بوده و هست، افزود: آنها در تمامی مسیرهایی که برای ضربه به انقلاب انتخاب کرده بودند ناکام مانده‌اند و اکنون برای فشار به ملت و دولت و نظام با فشارهای اقتصادی بی سابقه، به زعم خود قصد گرفتن گلوی ملت را کرده‌اند.
نماینده مردم شهرستان‌های بندرعباس، حاجی‌آباد، قشم، ابوموسی و بندرخمیر گفت: برجام با تمام مباحث و تدابیر صورت گرفته امضا شد، ولی همانطور که انتظارش را داشتیم باز هم آمریکا غیر قابل اعتماد نشان داد و این امر برای همه هویدا شد.
هاشمی تختی با بیان اینکه آمریکا به دنبال منافع استکباری خود است یادآور شد: آمریکایی‌ها به هیچ کس وفادار نیستند و نه تنها در زمان انقلاب، حتی در زمان قبل از انقلاب هم بارها نشان داده‌اند که قابل اعتماد نیستند و به شاه که دوستشان بود پناه ندادند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: همه نمایندگان و مدیران ارشد اجرایی استان به دنبال رفع مشکلات مردم و جامعه هستند و امروز با هماهنگی خوبی که در بین سه نماینده حوزه انتخابیه بندرعباس و دو نماینده دیگر استان در مجلس وجود دارد شاهد اعمال رویه خوبی هستیم.
نماینده حوزه انتخابیه بندرعباس با اشاره به فعالیت‌های تجاری در گچین اضافه کرد: همه مردم و بازاری‌ها همواره با تدبر و حرکت در مسیر منطق و قانون در پی کمک به تقویت بخش تجاری و خدماتی کشور بوده‌اند و نمی‌توان و نباید طوری رفتار کنیم که با احتکار و سایر بداخلاقی‌ها در بازار زمینه چالش برای خود و جامعه را رقم بزنیم.
هاشمی تختی تصریح کرد: با بگیر و ببند در بازار چیزی حل نمی‌شود بلکه اینجانب چه در زمان زمامت استانداری و چه در دوره نمایندگی همواره بر استقرار عقلانیت و منطق در بازار و بخش نظارتی تاکید داشته‌ام و به استاندار کنونی نیز این مبحث را منتقل کرده‌ام که ایشان نیز بر همین عقیده هستند.
این نماینده مجلس با اشاره به ظرفیت‌های درآمدی هرمزگان برای نظام و دولت اضافه کرد: ما بارها گفته و می‌گوییم که اگر هرمزگان بهتر و پایدارتر ساخته شود به طور مستقیم بر روی اقتصاد ملی نیز تاثیرات قابل توجهی خواهد گذاشت.
دکتر هاشمی تختی تاکید کرد: در برنامه پنجم توسعه مصوب شده است که سهم اشتغال بومی‌ها از طریق وزارت نیرو و وزارت نفت به طور اختصاصی و ویژه دیده شود و ما نیز به شدت به دنبال تحقق قوانین موجود در این بعد به سود بومی‌ها و نیروهای ماندگار هستیم.
وی یادآور شد: کارهایی در بعد توسعه‌ای استان در حال پیگیری است که نتیجه آن در پنج شش سال آینده متوجه حوزه‌ اقتصادی و اشتغال استان خواهد شد.
نماینده مردم شهرستان‌های بندرعباس، حاجی‌آباد، قشم، ابوموسی و بندرخمیر در بخش دیگری از سخنان با بیان اینکه محرومیت‌های تاریخی در جای جای استان کماکان مردم را در مناطق دور دست‌تر می‌آزارد،‌ افزود: ما در مجمع نمایندگان سعی داریم همه مناطق و روستاها را در ابعاد توسعه‌ای توامان ببینیم.
وی از تفرقه و عدم اتحاد به عنوان یک موریانه یاد کرد و افزود: اگر عامل تفرقه و بی اعتمادی به جان کشور افتاد نمی‌توانیم کاری را از پیش ببریم.
هاشمی تختی در پایان با بیان اینکه دولت بخشی اساسی و اصلی از نظام جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: همه باید از دولت برآمده از صندوق رای مردم حمایت کنیم و نگذاریم کارشکنی‌ها سبب چالش در امور نظام شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما