کدخبر : 138897
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
فاقددیدگاه
پرینت

دَرسِ وزیر جوان

جنوب پرس: در سفر اخیر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به فارس، برخورد این وزیر جوان با مسائل پیرامون بازهم حاوی نکته‌ها و درس‌هایی بود که اشاره به آن خالی از لطف نیست.

 دکتر محمود محمدی کیان/ دبیر گروه سیاسی

 محمدجواد آذری جهرمی جوان‌ترین وزیر کابینه روحانی چهارشنبه و پنج‌شنبه هفته گذشته میهمان فارسی‌ها بود، وزیری که خودش اهل جهرم و در عین مأخوذبه‌حیایی، به رُک‌گویی و شجاعت نیز معروف است، کسی که با شهامت لیست افرادی که ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفتند تا کالا وارد کنند را منتشر کرد تا نشان دهد با اهل ناراستی، احتکار و رانت و اختلاس هیچ وجه تشابهی ندارد و آن‌ها نیز باید بدانند که به دِژی آهنین خورده و ازاین‌پس برای لاپوشانی کارهای خلاف خود باید به فکر افراد یا راه‌های دیگر باشند!

اما در سفر هفته گذشته آذری جهرمی به شیراز و در آئین گشایش پروژه‌های مخابراتی اتفاقی افتاد که تقریباً در میان مسؤولان طراز اول، تازگی داشت و برای نخستین بار دیدیم که یک وزیر با شهامت تمام به زیرمجموعه خود نَهیب می‌زند و از آن‌ها آمار واقعی می‌خواهد آن‌هم در نشستی که تقریباً عمومی است و مهم‌ترین مسؤولان استان در آن حضور دارند.

در بَنر آئین گشایش پروژه‌های مخابراتی استان فارس افتتاح ۴ هزار و ۱۴ طرح مخابراتی درج شده بود و مجری برنامه نیز بارها با آب‌وتاب بسیار به آن اشاره می‌کرد تا اینکه آذری جهرمی پشت تریبون قرار گرفت و از مسؤولان مخابرات استان فارس گله کرد که چرا شبهه‌ناک آمار می‌دهید، این ۲ پروژه بوده نه ۴ هزار و ۱۴ تا! آن چیزی که شما پروژه محسوب کردید عملیات است و عملیات به لحاظ فنی با پروژه متفاوت است.

نکته جالب در این برخورد آذری جهرمی، نگاه متفاوت این وزیر جوان به مسائل پیرامون است. برای بیشتر مسؤولان هر چه عدد و رقم پروژه بالاتر بهتر! چه کسی دنبال می‌کند و آمار می‌گیرد که این حرف‌ها واقعی بوده یا نه؟ حتی اهل رسانه! چراکه معمولاً کسی نیز ازنظر فنی آن‌قدر اطلاعات و دانش ندارد که یقه‌گیری کرده و دنبال حقیقت باشد؛ بنابراین شما به‌جای ۴ هزار پروژه بگو ۴ میلیون؛ چه کسی از شما بازخواست می‌کند؟!

این‌گونه برخوردهای شفاف و صریح بدون نگاه به دشمنی‌های پیدا و پنهان پس‌ازآن، نشان از روحیه انقلابی و آزادمنشی است که در وزیر جوان و خوش آتیه ارتباطات و فناوری اطلاعات بارها دیده‌شده و حیف است به آن اشاره نشود تا مدیران طراز اول ما نیز بدانند که رسانه‌های آزادمنش نیز اگر انتقاد می‌کنند، این حرکت‌های شایسته تقدیر را نیز می‌بینند و در مورد آن تجزیه‌وتحلیل دارند.

جدا از مباحث مذکور، امروز شرایط کشور به‌گونه‌ای است که برخورد با رانت‌خوارها، محتکران و اختلاس گران که خواسته اصلی مردم است، نیاز به انسان‌های شجاع و پاک دست دارد، کسانی که خود را آلوده دنیا و هوای نفس خود نکرده و به پُست و سِمَت خود به شکل غنیمت جنگی نگاه نکردند؛ این‌ها کسانی هستند که می‌توانند در برابر غارتگران اموال بیت‌المال بایستند و حق مردم را از آنان بگیرند به شرطی به قول آذری جهرمی، دیگران نیز به فکر حفظ آبروی دزد نباشند! تا بتوان آبروی نظام اسلامی را حفظ کرد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما