کدخبر : 138642
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
فاقددیدگاه
پرینت

به هیچ شخصی برای فعالیت در جزیره هرمز پول نداده ایم

جنوب پرس:  استاندار هرمزگان گفت: به هیچ شخصی برای فعالیت در جزیره هرمز پول نداده ایم و نخواهیم داد.

به هیچ شخصی برای فعالیت در جزیره هرمز پول نداده ایم

به گزارش جنوب پرس ، فریدون همتی صبح چهارشنبه در چهارمین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی هرمزگان در توضیح حواشی رخ داده در مورد فعالیت های بایرامی یکی از عکاسان کشوری در جزیره هرمز بیان داشت: در برخی از محافل و فضای مجازی برخی از هنرمندان هرمزگانی نسبت به فعالیت بایرامی گلایه داشتند که استانداری به این فرد مبلغی برای انجام کارهای هنری در جزیره هرمز داده است. در صورتیکه همچنین موضوعی اصلا صحت نداشته است.

وی با بیان اینکه از ایده های خلاقانه و نوآورانه در عرصه های فرهنگی، اجتماعی، هنری و گردشگری در استان حمایت می کنیم، عنوان کرد: هر هنرمندی ایده ای خلاقانه و در راستای توسعه مناطق روستایی و حتی شهری داشته باشد از آن حمایت می کنیم و به سازمانها و ادارات معرفی خواهیم کرد. اینکه بگوییم فقط از افراد خاصی حمایت می شود صحیح نیست.

استاندار هرمزگان گفت: ما به هیچ شخصی برای فعالیت در جزیره هرمز پول نداده ایم و نخواهیم داد و اعتبارات در اختیار بخشداری و شهرداری هرمز قرار می گیرد و این مجموعه ها مجری کار هستند و بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز برنامه های خوبی را برای توسعه جزیره هرمز در نظر گرفته و در حال اجراست. هر فعال هنری و فرهنگی می تواند ایده های خود را مطرح کند و در جزیره هرمز یا هر منطقه دیگری در استان را انتخاب و اجرا کند.

همتی خاطرنشان کرد: استانداری هرمزگان برای تهیه فیلم و هیچ مستندی پول نداده است بلکه این ایده ها و خلاقیت ها هستند که اسپانسرها را ترغیب به سرمایه گذاری می کنند.

وی ادامه داد: ظرفیت و فرصت کار در جزایر هرمزگان بسیار زیاد است و ما هیچ محدودیتی برای استفاده از ایده های خوب افراد علاقه مند قائل نیستیم و از ایده های مناسب و خلاقانه تمامی علاقه مندان استقبال و حمایت خواهیم کرد.

استاندار هرمزگان در ادامه با بیان اینکه بنا داریم در نیمه اول مرداد ماه سال جاری برای افتتاح تعدادی از پروژه های مهم استان از دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برای سفر به هرمزگان دعوت به عمل آوریم، افزود: این سفر با محوریت افتتاح فاز نخست آب شیرین کن ۱۰۰ هزار متر مکعبی بندرعباس صورت می گیرد و سایر دستگاه ها نیز پروژه های مهم قابل افتتاح خود را معرفی کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

همتی با بیان اینکه از محل اعتبارات سازگاری با کم آبی ۶۲ میلیارد تومان به هرمزگان تخصیص یافت و ابلاغ شد، تصریح کرد: با وجود اینکه هرمزگان با بیشترین میزان کاهش بارندگی و سخت ترین شرایط به لحاظ منابع آب مواجه بود اما اقدامات گسترده ای برای مدیریت این موضوع در استان صورت گرفت تا امروز با مشکلی مواجه نباشیم.

وی گفت: اجرای ۲۰۰ پروژه آبخیزداری و آبخوان داری با ظرفیت جمع آوری ۸۰ میلیون متر مکعب آب در هرمزگان در حال پیگری است که در مدت یک سال به نتیجه خواهد رسید و در کنار آن پروژه هایی همچون سد سرنی و سد گابریک نیز در استان تکمیل خواهند شد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: حفر چاه های جدید و کاهش تلفات و هدررفت آب از جمله دیگر اقدامات برای تامین آب شرب در هرمزگان بود و در این مدت مردم هرمزگان نیز همراهی خوبی با صرفه جویی در مصرف آب داشتند و انتظار داریم این صرفه جویی در مصرف آب و برق همچنان تداوم یابد.

همتی اظهار داشت: دستگاه های اجرایی استان نیز حداقل باید ۲۰ درصد کاهش مصرف آب و برق نسبت به سال گذشته داشته باشند و کاهش ساعت کار ادارات و تعطیلی دستگاه های اجرایی استان در روزهای پنجشنبه باید در کاهش مصرف آب و برق در ادارات تاثیر داشته باشد.

وی با بیان اینکه ۱۵ مورد از مجموعه اختیارات را به وزارت کشور اعلام کرده ایم تا تفویض آن به استان در دستور کار سران سه قوه قرار گیرد، اضافه کرد: اگر این اختیارات به استان تفویض شود در توسعه، خلق نوآوری، رونق سرمایه گذاری و مبارزه با قاچاق در استان موثر خواهد بود و از دیگر دستگاه های استان نیز می خواهیم تا پیشنهادات خود را در خصوص موارد تفویض اختیارات به استان ارائه کنند.

وزارت نفت قول مساعد برای تامین خوراک صنایع پتروشیمی در پارسیان داد

استاندار هرمزگان با اشاره به فعالیت های منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان، بیان داشت: احداث بندر با ظرفیت تخلیه و بارگیری ۴۰ میلیون تن در پارسیان با سرعت بیشتری در حال انجام است و جهت تامین خوراک سرمایه گذاران متقاضی احداث واحدهای پتروشیمی در این منطقه نیز مذاکرات خوبی با وزارت نفت داشته ایم.

وی عنوان کرد: جلساتی را با سرمایه گذاران منطقه ویژه پارسیان در تهران برگزار کرده ایم و هفته آینده این جلسات ادامه خواهد داشت و جلسه ای میان سرمایه گذاران این منطقه با اعضای هیئت مدیره صندوق توسعه ملی برگزار می شود.

همتی تصریح کرد: اتفاقات خوبی در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان افتاده است و بزودی مجتمع های پتروشیمی در این منطقه کلنگ زنی می شوند و انقلاب خوبی در صنعت پتروشیمی و اقتصاد کشور رخ خواهد داد. صدا و سیما و رسانه ها از فعالیت های منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان خبر و گزارش تهیه کنند و در سطح ملی منتشر کنند.

وی با بیان اینکه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران در حال تدوین است، افزود: برای توسعه این منطقه نیز اقدامات بزرگی همچون راه اندازی پالایشگاه هرمز در جاسک، نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی در سیریک و شهرک صنعتی دو هزار هکتاری در جاسک صورت خواهد گرفت.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه در شرایط خاص و ویژه جنگ اقتصادی با دشمن همه مدیران باید لباس رزم بپوشند و وارد میدان کار شوند، تصریح کرد: مدیران همه دستگاه ها باید از سرمایه گذاران حمایت کامل داشته باشند تا در این مقطع حساس راه را برای فعالیت های بخش خصوصی هموار کنیم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما