کدخبر : 138594
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
فاقددیدگاه
پرینت

اختصاص مشوق‌های سرمايه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی اقليد

جنوب پرس: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از اختصاص مشوق‌های سرمايه‌گذاری بين 50تا 90 درصدی در شهرک ها و نواحی صنعتی اقليد خبر داد.

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی در جلسه با فرماندار اقلید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های مناسب موجود در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تأکید کرد و اظهار داشت: می‌توان در راستای ایجاد اشتغال از ظرفیت این شهرک‌ها استفاده کرد.

وی با اشاره به ۲۹۱ هکتار اراضی که در اختیار شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستان اقلید قرار دارد، افزود: ۲۱۵ هکتار از این اراضی صنعتی هستند که تاکنون ۸۰ قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اقلید منعقدشده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به اختصاص مشوق‌های سرمایه‌گذاری بین ۵۰تا ۹۰درصدی در شهرک ها و نواحی صنعتی اقلید، گفت: ۲۰ واحد صنعتی با اشتغال‌زایی ۲۰۰ نفر در این شهرستان در مرحله بهره‌برداری و تولید قرار دارند.

فتوحی کاهش سهم پرداخت نقدی قیمت زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سده، اقلید ۲ و حسن‌آباد به ۵ درصد و افزایش مدت پرداخت اقساط به ۴۸ ماه را ازجمله مشوق‌های در نظر گرفته‌شده برای استفاده هرچه بیشتر صنعتگران و سرمایه‌گذاران از ظرفیت‌های موجود در این شهرک‌ها خواند.

وی تصریح کرد: ۹۰ درصد از اسناد تعهدی سرمایه‌گذاران در این شهرک‌ها به‌شرط بهره‌برداری طرح طی برنامه زمان‌بندی و نیز ایجاد اشتغال بر اساس جواز تأسیس، به آن‌ها بازگردانده می‌شود.

این مقام مسؤول به کاهش سهم پرداخت نقدی قیمت زمین به ۵ درصد و افزایش مدت پرداخت اقساط به ۴۸ ماه در شهرک صنعتی خنجشت اقلید اشاره کرد و بیان کرد: در این شهرک صنعتی نیز به‌شرط بهره‌برداری از طرح، طی برنامه زمان‌بندی و نیز ایجاد اشتغال بر اساس جواز تأسیس تا سقف ۷۰ درصد از اسناد تعهدی سرمایه‌گذاران و صنعتگران به آن‌ها بازگردانده می‌شود.

فتوحی مطرح کرد: کاهش سهم پرداخت نقدی قیمت زمین به ۱۰ درصد و افزایش مدت پرداخت اقساط از ۳۶ ماه به ۴۲ ماه و بازگرداندن ۵۰ درصد از اسناد تعهدی به‌شرط بهره‌برداری طی برنامه زمان‌بندی و نیز ایجاد اشتغال بر اساس جواز تأسیس برای فعالان صنعتی در شهرک صنعتی شماره یک اقلید از دیگر مشوق‌هایی در نظر گرفته‌شده است.

وی ادامه داد: متقاضیان در ناحیه صنعتی تیمارجان نیز با پرداخت ۳۰ درصد از مبلغ حق انتفاع به‌صورت نقدی و باقیمانده در اقساط ۳۰ ماهه می‌توانند نسبت به سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال و تولید اقدام کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما