کدخبر : 138543
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۹:۴۵
فاقددیدگاه
پرینت

حفظ اساس خانواده یکی از دغدغه های اصلی جامعه است

 فرمانده سپاه ناحیه قشم گفت: حفظ اساس خانواده یکی از دغدغه های اصلی جامعه است که باید با ارائه برنامه های فرهنگی در قالب ترویج فرهنگ حجاب و عفاف ترویج یابد.

حفظ اساس خانواده یکی از دغدغه های اصلی جامعه است

به گزارش جنوب پرس ، رحمت الله دهقانی با گرامیداشت  هفته عفاف و حجاب بیان داشت : برنامه های این هفته با هدف ترویج زندگی عفیفانه در سطح جامعه، مقابله با هجمه های پیش بینی شده توسط دشمن در رابطه با کشف حجاب زنان، فرهنگ سازی گفتمان سبک زندگی عفیفانه، ایجاد زمینه همکاری و هم افزایی سازمانها، نهادها و موسسه های مردم نهاد در زمینه حجاب و عفاف، تقویت اعتماد به نفس در زنان محجبه برگزار می شود.

دهقانی بیان داشت: یکی از پلیدترین توطئه‌های دشمنان اسلام در تاریخ معاصر توطئه‌ کشف حجاب بود که رضاخان با طرح کودتای سوم اسفند ۱۲۹۹ و با حمایت و هدایت انگلیسی‌ها بر سر کار آمد و درصدد اجرای تز اسلام‌زدائی و جایگزینی ارزش‌های لیبرالیستی در جامعه بود.

وی با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب در جامعه، افزود: نخست باید فضا را آماده کنیم و بعد این باور را در بطن مردم ایجاد کنیم تا معنویت موضوع حجاب را درک کنند تا بتوانیم حجاب را در جامعه نهادینه کنیم.

فرمانده سپاه ناحیه قشم اظهارکرد: حفظ اساس خانواده یکی از دغدغه های اصلی در جامعه امروزی به شمار می رود که باید با ارائه برنامه های فرهنگی در قالب ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در بین اقشار مختلف جامعه به تحکیم خانواده کمک کرد.

دهقانی بیان داشت: حجاب، نقش بزرگی را در تکامل جامعه و رسیدن امت اسلامی به هدف آفرینش، پاکی، عصمت، اصالت و هویت فرهنگی ایفا می‌کند.

وی با اشاره به این اینکه بخش اعظمی از آسیب‎های اجتماعی از خلأ حجاب و عفاف نشأت می‎گیرد خاطر نشان کرد : برای ترویج حجاب و عفاف در جامعه به یک همت جمعی نیاز است.

فرمانده سپاه ناحیه قشم با بیان اینکه توجه به بحث حجاب و عفاف نه از نوع زنانه بلکه از نوع ناب اسلامی باید مورد توجه قرار گیرد افزود: همه مردان و زنان جامعه باید به حفظ وجود خود از آسیب‎ها تلاش نمایند و رویکرد ما ایجاد حساسیت برای حجاب، نه حجاب به عنوان پوشش زنانه بلکه حجاب در رفتار، گفتار، نگاه و همه چیزهایی که بین ما از انسانیت و دستورات شرع فاصله می‎اندازد وجود داشته باشد.

دهقانی با بیان این‌که جمهوری اسلامی بدون حجاب و عفاف محتوا ندارد، اظهار داشت: باید در مورد حجاب و عفاف ملزم به حکم قانون و شرع باشیم.

وی  بیان داشت: بیش از ۲۰ بر نامه به مناسبت هفته عفاف و حجاب در شهرستان قشم اجرا می شود که برپایی همایش عفاف و حجاب با حضور بانوان این شهرستان  از مهمترین برنامه های این هفته است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما