کدخبر : 138492
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
فاقددیدگاه
پرینت

مسئولان: خوزستان بی‌برقی نخواهد داشت/مردم: بی‌برقیم!

جنوب پرس: چندی پیش معاون توزیع توانیر اعلام کرد خوزستان هیچ‌گونه خاموشی نخواهد داشت اما گزارشات مردمی چیز دیگری را می گوید.
برق

به گزارش جنوب پرس ، چندی پیش معاون توزیع توانیر اعلام کرد استان خوزستان توانسته است مصرف خود را ۵۰۰ مگاوات نسبت به پارسال کاهش دهد و در حوزه خوزستان هیچ‌گونه خاموشی نخواهد داشت و محدودیتی ندارند او گفت: بدیهی است برق در استان و منطقه‌ای قطع می‌شود که مصرف خود را به اندازه محدودیت‌ها کاهش نداده باشند.

علیرغم این گفته آقای معاون،بر اساس گزارش‌های مردم از گوشه و کنار استان خوزستان، خاموشی وقت و بی‌وقت یقه خوزستانی‌ها را هم گرفته است تا  در گرمای بالای ۵۰ درجه، بی‌برقی هم قوز بالا قوز شود.

 نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی روز گذشته در مصاحبه‌ای به بی‌برقی در خوزستان انتقاد کرد و گفت: وضعیت آب، گردوغبار، قطعی برق، خشکی تالاب‌ها و … در خوزستان وخیم است و هر روز از مردم انتقادات بسیاری را می‌شنویم.

هم‌زمان با بی‌برقی، بازار شایعات هم داغ‌تر شد خبری مبنی بر اینکه برق ایران صادر می‌شود و این یکی از علل خاموشی‌هاست اما وزیر نیرو در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما اعلام کرد صادرات آب و برق دروغ است و در مواقع پیک مصرف که خودمان نیاز داریم هیچ صدور برقی نداریم.

برق صادر شود یا نشود به پایداری شبکه برق در این روزها شدیدا محتاج هستیم برای همین مدیران خوزستانی تصمیم گرفتند ساعات کاری ادارات در خوزستان را تغییر دهند و دست به تعطیلی چهارشنبه گذشته و جاری بزنند تا شاید در مصرف برق صرفه‌جویی بیشتری صورت گیرد و کار به خاموشی نکشد.

بنا بر این گزارش فارس، کریمی مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز هشدار داد با توجه به وقوع گرما در این روزها در استان خوزستان و شهر اهواز، هرگونه مصرف بیش از حد برق در مناطق و عدم رعایت الگوی مصرف برق باعث وارد شدن آسیب به تجهیزات برق می‌شود و پس از آن نیز شاهد خاموشی خواهیم بود.

وی ادامه داد: زمانی که بار تجهیزات در منطقه‌ای بیش از اندازه باشد، در آن مناطق شاهد خاموشی خواهیم بود زیرا شبکه دچار آسیب می‌شود که این مساله ناشی از عدم رعایت الگوی مصرف است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما