کدخبر : 138458
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
فاقددیدگاه
پرینت

آخرین وضعیت طرح تشدید مجازات اسیدپاشی

طراح طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن درباره آخرین وضعیت این طرح گفت: طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن در یک قدمی بررسی نهایی در صحن علنی قرار دارد.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیده فاطمه حسینی طراح “طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن” درباره آخرین وضعیت این طرح گفت: طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن در یک قدمی بررسی نهایی در صحن علنی قرار دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در طرح یادشده، با توجه به خلا قانونی در این زمینه، تلاش بر آن است که علاوه بر تعیین حبس های طولانی مدت با درنظر گرفتن میزان آسیب وارده به اندام و نیز در نظر گفتن اهمیت عضو مانند صورت بزه دیده، مجازات تشدید می شود.

وی تصریح کرد: همچنین در این طرح درباره نحوه عرضه و فروش ضابطه مند ترکیبات شیمیایی، راهکارهایی درنظر گرفته شده است.

حسینی تاکید کرد: قرار است راهکارهایی در زمینه “تامین هزینه های درمان بزه دیده” از طریق پیش بینی در ردیف “تامین هزینه های درمان بیماران خاص و صعب العلاج” در بودجه سالانه در نظر گرفته شود.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از سوی دیگر در این طرح، جبران خسارت معنوی بزه دیده نیز علاوه بر جبران خسارت مادی، به استناد تبصره ماده ۱۴ قانون آیین دادرسی کیفری پیش بینی شده است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما