کدخبر : 138447
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
فاقددیدگاه
پرینت

صرفه‌جویی درگرفتن لنج سبب تلف شدن ۱۳۰۰ رأس دام در خوزستان شد

جنوب پرس: مدیرکل دام‌پزشکی استان خوزستان در رابطه با تلف شدن تعداد یک هزارو 300 رأس دام در مسیر صادرات به کشور قطر گفت: باوجود گرمای شدید هوا صاحب دام برای اینکه درگرفتن لنج صرفه‌جویی کند کل دام را در لنج جا داده است.

به گزارش جنوب پرس ، مصطفی کنار کوهی  در رابطه با تلف شدن تعداد یک هزارو ۳۰۰ رأس دام در مسیر صادرات به کشور قطر اظهار کرد: باوجود گرمای شدید هوا صاحب دام برای اینکه درگرفتن لنج صرفه‌جویی کند کل دام را در رنج جا داده است.

وی بابیان اینکه صاحب دام بی‌احتیاطی کرد، گفت: گرمای شدید سبب شده حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ رأس دام زمان رسیدن به مقصد تلف و مابقی بی‌حال شوند.

مدیرکل دام‌پزشکی استان خوزستان افزود: دام‌پزشکی کشور مقصد با دیدن وضعیت دام به دلیل ضعف پزشکی یا عدم‌تشخیص گرمازدگی دام کل دام را به کشور ایران بازگرداند.

کنار کوهی بیان کرد: دامی که به کشور بازگشت داده شد قاعدتاً طبق ضوابط باید از ورود آن جلوگیری کنیم یا در اولین کشتارگاه، کشتارشان کنیم که فقط موفق به کشتار ۱۳۰ تا ۱۴۰ رأس دام شدیم.

وی با اشاره زمان انتقال دام از کشور ما تا کشور قطر گفت: با روش بارگیری کشور ما لنج حدود ۱۶ ساعت طول می‌کشد تا به مقصد برسد.

کنار کوهی در پاسخ به خبرنگار فارس مبنی بر اینکه روش بارگیری دام در کشور سنتی یا بر اساس روش‌های مرسوم دنیا است، عنوان کرد: ازآنجایی‌که صادرات دام در کشور ما محدود است و مانند کشور استرالیا تبدیل به صنعت نشده شناورهای ما مختص این کار نیست و جنبه اقتصادی هم ندارد.

وی در رابطه با پرداخت خسارت به صاحب دام بیان کرد: در صورت بیمه شدن دام خسارت پرداخت می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما