کدخبر : 138374
یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸
فاقددیدگاه
پرینت

تکمیل بیمارستان‌های تأمین اجتماعی دزفول و آبادان تا پایان سال جاری

جنوب پرس: معاون درمان تأمین اجتماعی خوزستان گفت: دو بیمارستان در دزفول و آبادان توسط تأمین اجتماعی در حال ساخت هستند که 60 و 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و تا پایان سال تکمیل خواهند شد.

به گزارش جنوب پرس ، صادق جلیلی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اهالی رسانه در اهواز با بیان اینکه تامین اجتماعی خوزستان دارای ۶ بیمارستان و ۲۴ مرکز درمانی سرپایی است، گفت: دو بیمارستان در دزفول و آبادان توسط تأمین اجتماعی در حال ساخت هستند که ۶۰ و ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند؛ روند ساخت این بیمارستان‌ها به گونه‌ای است که تا پایان سال تکمیل خواهند شد.

وی با اشاره به ۲ میلیون و ۸۹۵ هزار بیمه شده تأمین اجتماعی، بیان کرد: ۴۲۶ میلیارد تومان هزینه‌های درمان سال ۹۶ بوده که در حوزه تعمیرات اساسی مراکز درمانی، ارتقای هتلینگ، خرید تجهیزات پزشکی و هزینه‌های جاری صرف شده است.

معاون درمان تأمین اجتماعی با اشاره به تکمیل پروژه اورژانس بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) اهواز با ۲۶ تخت، افزود: بهره برداری از این اورژانس آغاز شده و در سفر مسؤولان سازمان، افتتاح رسمی خواهد شد.

وی با بیان اینکه ارتقای هتلینگ تقریباً در تمامی بیمارستان‌ها در سال گذشته انجام شده است، گفت: ارتقای هتلینگ به این معنا است که کیفیت خدمات ارائه شده در بیمارستان‌ها باید حداقل معادل یک هتل ۳ ستاره باشد.

جلیلی گفت: در سال گذشته ۱۳ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی خریداری شده که ۸ دستگاه آمبولانس از جمله آن است.

معاون درمان تأمین اجتماعی در رابطه با پروژه توسعه بیمارستان شوشتر، بیان کرد: سال گذشته این پروژه با اعتبار اولیه ۱۵٫۵ میلیارد تومان آغاز شد تا این بیمارستان ۳۲ تخته به بیمارستان ۶۴ تخته توسعه یابد.

مدیرکل تأمین اجتماعی خوزستان نیز در این نشست اظهار کرد: پوشش بیمه شدگان تأمین اجتماعی در خوزستان ۴/۳  نسبت به سال قبل رشد داشت که از متوسط رشد ۶/۹ درصدی در سطح کشوری، کمتر است.

وی افزود: نسبت بیمه شدگان اجباری در خوزستان یعنی افرادی که برای کارفرما کار می‌کنند، ۵۴/ ۸۰ درصد است در صورتی که این نسبت در کشور ۶۹ است که یا به دلیل بیشتر بودن مراکز کارگاهی در خوزستان یا تمایل بیشتر به اشتغال در شرکت‌ها و ادارات است. بیمه شدگان مشاغل آزاد نیز ۴/۱۸ درصد و بیمه اختیاری ۳/۳۳ است.

محمود یارعلیزاده عنوان کرد: ۳۵ هزار نفر معادل یک سوم بازنشستگان تامین اجتماعی در خوزستان از مشاغل سختی زیان آور هستند.

وی گفت: ۸۹/۱ درصد درآمدهای تأمین اجتماعی خوزستان از محل دریافت حق بیمه است و ۲۵/۹۰ درصد هزینه‌ها صرف تعهدات قانونی (مستمری و غرامت) می‌شود.

یارعلیزاده با اشاره به ارتقای زیرساخت‌های آی تی در مراکز زیرمجموعه تامین اجتماعی خوزستان افزود: فیبر نوری ۹۸ درصد از شعب استان خوزستان برقرار شده که به معنای افزایش انتقال اطلاعات و قطعی کمتر سیستم است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما