کدخبر : 138284
شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
فاقددیدگاه
پرینت

پرورش آبزیان راهی برای کاهش فشار بر ذخایر طبیعی

جنوب پرس:  مدیرکل شیلات هرمزگان پرورش آبزیان را راهی برای کاهش فشار بر ذخایر طبیعی عنوان کرد.
2682067

به گزارش جنوب پرس، سید پرویز محبی با اشاره به اینکه یکی دیگر از آثار خوب پرورش آبزیان به ویژه میگو کاهش فشار بر ذخایر طبیعی  آبزیان است گفت: در سال ۹۶ خوشبختانه یازده مرکز تکثیر آماده بهره برداری در استان با ظرفیت تولید سالانه ۱۰۰۰ میلیون قطعه بچه میگودر پنج شهرستان استان فعالیت داشتند که این میزان رشد بیانگر رشد و توسعه استان در این صنعت است.

محبی تصریح کرد: مجموع بچه میگوی تولیدی استان در سال  ۱۳۹۶ به میزان ۱۳۹۰ میلیون قطعه و از گونه وانامی بود که  میزان تولید بچه میگو نسبت به سال گذشته  ۲۹ درصد رشد داشته است.

وی افزود: در سال ۱۳۹۶ با زیرکشت رفتن سایت های پرورش میگوی تیاب شمالی و جنوبی، مقام، سایه خوش، یکدار شرقی، سیریک و کولغان، دوستکو و هنگام سطح زیرکشت استان به  بیش از سه هزار و ۶۶۰ هکتار رسید که نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد افزایش داشت.

مدیرکل شیلات هرمزگان افزایش ۵۵ درصدی میزان تولید،  افزایش ۱۶ درصدی تعداد مزارع فعال و افزایش ۲۲ درصدی سطح زیرکشت از اهم شاخص های ارتقای صنعت تکثیر و پرورش میگو در استان هرمزگان خواند.

محبی با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۶ بالغ بر یک میلیارد و۲۲۴ میلیون قطعه بچه میگو در سطح مزارع استان هرمزگان در دو دوره ذخیره سازی شد گفت: بالغ بر ۱۵ هزار و ۳۳۰ تن از سطح مزارع استان در دو دوره پرورشی میگو برداشت شده است.

این  مقام مسئول در ادامه ضمن تشکر از حمایت های دولت تدبیر و امید در راستای توسعه این صنعت، پیروی از منویات مقام معظم رهبری را راهکاری مطمئن در برون رفت از مشکلات اقتصادی خواند و تاکید کرد خوشبختانه با دپیروی از منویات مقام معظم رهبری و حمایت های دولت در طی چند سال اخیر صنعت آبزی پروری استان توانسته گام های خوبی در مسیر تعالی خود بر دارد.

گفتنی است استان هرمزگان رتبه اول تولیدات شیلاتی را در سال ۱۳۹۶ به خود اختصاص داده است.

منبع مهر/

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما