کدخبر : 138166
شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
فاقددیدگاه
پرینت

جامعه باید هوشیارانه مراقب توطئه های دشمن باشد

جنوب پرس: مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس گفت: دشمنان هر دم به فکر توطئه ای برای براندازی آن هستند و این امر هوشیاری ما را می طلبد.

 محمدصادق مهرابی - کراپ‌شده

به گزارش جنوب پرس ، حجت الاسلام محمد صادق مهرابی در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی با موضوع شهادت امام جعفر صادق علیه السلام گفت: بر ما تکلیف است  آموزه های فراوان آن امام همام را فرا گیریم  و بکار بندیم  اگر ما ایشان را رئیس مذهب می دانیم دلیل چنین عنوانی این است که در عصر امامت آن حضرت  فرصت مناسبی برای فعالیت های فرهنگی ایجاد شد و امام به شایستگی  از آن استفاده و با شکل دهی جلسات درس و مباحثه به تبیین  مبانی تشیع  و تبلیغ اسلام راستین پرداختند و حیات جدیدی برای نشر معارف شیعی ایجاد کردند به طوری که در مجلس درس ایشان  هزاران نفر از جمله بزرگان اهل سنت وشیعه  شرکت داشتند و بیش از هر دوره ای احادیث گسترش یافت و مذهب شیعه مذهب جعفری نام گرفت.

وی  افزود: دوره  امامت امام جعفر صادق (ع)  پر حادثه ترین  دوره ها بود که در آن حکومت هشتاد ساله بنی امیه  به بنی عباس تغییر کرد  و اختلاف فضای فکری  و کلامی  زیادی به وجود آمد و کمترین اشتباه وکوتاهی و بی اعتنایی عواقب نابودی دین را به دنبال داشت  و ششمین امام در چنین شرایطی باید هم به فکر نجات  مسلمانان  از جور ستمگران باشد و هم از کج روی ها و انحراف اصول ومبانی  دینی از مسیر اسلام راستین مواظبت کند  و هم از مصادره دین به نفع خلفا و همراهانشان جلوگیری کند و ایشان با تدبیری هوشمندانه شیعه را از ضعف ونابودی نجات دادند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس به  انقلاب اسلامی  اشاره کرد و گفت : انقلاب اسلامی ایران  حاصل ایثارگری ها  و از خود گذشتگی های فراوانی در بازه منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی است از جمله تبعیدها، زندان ها و اهدای خون هزاران جوان انقلابی و پس از پیروزی خون شهدای دفاع مقدس و دلاور مردی رزمندگان اسلام توطئه دشمنان را خنثی کرد که اکنون ثمره آن به ما رسیده و در این مقطع  وظیفه حفظ و نگهداری آن  به عهده ماست و کوچکترین غفلت ، بی توجهی و بی اعتنایی و قدر ناشناسی ما از این موهبت الهی  عواقب سختی را در بر دارد.

حجت الاسلام مهرابی بیان کرد: انقلاب اسلامی کشور ما را به جایگاهی رساند که دشمنان بر نمی تابند و هر دم به فکر توطئه ای برای براندازی آن هستند و این هوشیاری ما را می طلبد که اولاً  بدانیم در چه جایگاهی هستیم و دوم اینکه تکلیف ما  در این جایگاه چیست ؟ با انجام دادن درست کارهایی که در مقابل آن مسئولیم و پرهیز از کاهلی ، کم کاری ،ساده اندیشی با حرکت پشت سر رهبر معظم انقلاب خار چشم دشمنان باشیم . اگر کوته فکری کنیم و آب به آسیاب دشمن بریزیم  شرمنده انقلاب اسلامی ، خون شهدا ، معصومین و خدا خواهیم شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما