کدخبر : 138163
شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
فاقددیدگاه
پرینت

پیگیری حمل بار به آسیای میانه و تاجیکستان توسط راه آهن فارس

جنوب پرس:  مدیرکل راه آهن فارس از پیگیری صادرات بار به سمت آسیای میانه و تاجیکستان خبر داد.

قطار باری

به گزارش جنوب پرس ، غلامحسین ولدی در این رابطه توضیح داد: یکی از موضوعات اساسی که همواره در دستور کار راه آهن استان فارس بوده توسعه حمل بار توسط خطوط ریلی است.

وی با اشاره به اینکه این موضوع از زمستان گذشته به جد در دستور کار قرار گرفته، بیان کرد: در این راستا توسعه حمل بار در دستور کار قرار گرفت به گونه ای که مسافران برای رفتن به تهران خودروهای خود را با قطار به آنجا می فرستادند.

مدیر کل راه آهن استان فارس با بیان اینکه خدمات حمل بار ازجمله انوع سنگ آهن و… نیز در دستور کار است، ادامه داد: بر این اساس ایستگاه راه آهن شیراز به منظور جذب بار برای صادرات طی مدت اخیر فعال بوده و توانسته گام‌های موثری را بردارد.

وی با اشاره به اینکه صادرات بار به سمت آسیای میانه و تاجیکستان پیگیری شده،گفت: علاوه بر این حمل پشم شیشه، سرامیک، خرما، رب گوجه و سیمان نیز طی چند مدت اخیر از راه آهن فارس به دیگر نقاط کشور ارسال شده است.

ولدی به گوشه ای دیگر از اقدامات این مجموعه برای توسعه حمل بار ریلی بیان کرد: در این راستا صادرات پخش فراورده های نفتی با ایجاد ایستگاه انبار شرکت نفت نیز در دستور کار است و در این رابطه گامهایی برداشته شده است.

مدیرکل راه آهن استان فارس در خصوص جابه جایی خاک نسوز آباده نیز گفت: در این راستا جابه جایی این خاک و انتقال  آن به یزد نیز در دست اقدام است و به طور حتم با تخصیص اعتبار و به سرانجام رسیدن این موضوع نیز از سال آینده نیز پیگیری می شود.

وی در ادامه سخنان خود به صادرات گندم نیز اشاره کرد و افزود: سال گذشته حدود ۷۵ هزار تن گندم توسط خطوط ریلی استان جابه جا شد و بر این اساس از تردد سه هزار و ۵۰۰ کامیون ۲۰ تنی در جاده جلوگیری به عمل آمد.

ولدی با اشاره به اینکه امسال به دنبال جابه جایی ۲۰۰ هزار تن گندم هستیم، ادامه داد: برای این امر با شرکت فعال در این حوزه نیز تعامل خوبی برقرار شده است.

وی با تاکید بر اینکه راه آهن این استان در حوزه حمل بار آمادگی کامل دارد، بیان کرد: در این راستا به دنبال آن هستیم که برای صادرات بار به اروپا از طریق مرز رازی و امیر آباد نیز گامهایی برداریم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما