کدخبر : 138146
شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱
فاقددیدگاه
پرینت

۵۵۰ میلیارد تومان به دهیاری‌ها وشهرداری‌های استان بوشهر پرداخت شد

جنوب پرس: سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان بوشهر گفت: از سال گذشته تاکنون بیش از ۵۵۰ میلیارد تومان اعتبار ارزش افزوده و عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان پرداخت شده است.

اسکناس

به گزارش جنوب پرس ، غلامرضا احمدپری  اظهار داشت: یکی از برنامه‌های مهمی که داریم فرهنگ‌سازی برای پرداخت مالیات است که در این راستا برنامه‌های مختلفی از ۱۶ تا ۲۲ تیرماه در سطح استان برگزار می‌شود.

وی از پاسخگویی به سوالات مردم در قالب میز خدمت خبر داد و افزود: روز گذشته میز خدمت را در مصلی جمعه بوشهر برگزار کردیم و به سوالات مردم پاسخ گفته و برای رفع مشکلات مراجعین تلاش کردیم.

سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان بوشهر اضافه کرد: اجرای طرح‌های راهسازی، معابر، فضای سبز، آموزشی، تفریحی، درمانی، بیمارستان‌ها، مدارس، راه‌ها و فرودگاه‌ها، عمران شهری و روستایی از مهمترین محل‌های هزینه‌کرد درآمدهای مالیاتی است.

۷۰ هزار مودی مالیاتی در استان بوشهر

وی خاطرنشان کرد: استان بوشهر دارای ۷۰ هزار مودی مالیاتی است که ۳۹ هزار نفر صاحبان مشاغل هستند و نیمی از این افراد اظهارنامه مالیاتی خود را به صورت الکترونیکی به صورت خوداظهاری ارائه کردند.

احمدپری بیان کرد: از سال ۸۷ تاکنون، هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار ارزش افزوده و عوارض آلایندگی برای عمران شهری و روستایی به دهیاری‌ها و شهرداری‌های استان بوشهر پرداخت شده است.

سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان بوشهر گفت: اشخاص حقیقی و مشاغل تا ۳۱ خردادماه و اشخاص حقوقی، شرکت‌ها و صاحبان املاک تا پایان تیرماه برای ارائه اظهارنامه مالیاتی خود زمان دارند.

وی با تشریح روند ارسال اظهارنامه مالیاتی به صورت الکترونیکی اظهار داشت: ۱۶ تیرماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل بهار امسال است و باید اظهارنامه مربوط به دوره بهار را ارایه و مالیات متعلقه را پرداخت کنند.

تزریق اعتبار به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها

احمدپری با اشاره به پرداخت ۴۲۴ میلیارد تومان اعتبار از محل ارزش افزوده و عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در سال گذشته، ادامه داد: طی سه ماه نخست امسال ۱۶۳ میلیارد تومان از این محل به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: در دو ماه نخست امسال ۱۳۱ میلیارد تومان اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان بوشهر پرداخت شد و تا هفته آینده ۳۲ میلیارد تومان دیگر به دهیاری‌ها و شهرداری‌ها پرداخت می‌شود.

سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان بوشهر خاطرنشان کرد: اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی به ۳۷ شهرداری و ۳۳۴ دهیاری استان بوشهر پرداخت می‌شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما