کدخبر : 138074
پنج شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
فاقددیدگاه
پرینت

شرکت بیمه‌ای از انجام تعهداتش نسبت به صیادان کیش سر باز می‌زند

جنوب پرس: رئیس شیلات کیش گفت: شرکت بیمه‌ای که شعبه و نمایندگی در جزیره ندارد و به پشتوانه بانکی مستقر در کیش اقدام به بیمه لنج ها و امکانات صیادان کرده از دادن خسارت و خدمات سرباز می‌زند.

لنج صیادی.شیلات هرمزگان.ماهی.میگو

به گزارش جنوب پرس ، محمد علی اعتماد نیا در مورد مشکل صیادان جزیره کیش بیان داشت: شرکت بیمه ای که از اعتماد اداره شیلات و تعاونی صیادان کیش به پشتوانه و ضمانت بانک اتکایی بیمه مذکور سو استفاده کرده اقدامی برای انجام پرداخت خسارتها نکرده است و خواستار ورود مسئولان و متولیان امر در سازمان منطقه آزاد کیش به جهت تاخیر یک ساله در انجام تعهدات این شرکت بیمه ای هستیم.

وی عنوان کرد: تعاونی صیادان و شیلات کیش آمادگی دارند تا هزینه های بیمه ای را کامل پرداخت کنند و اگر شرکت بیمه ای خسارت های وارده به لنج های صیادی کیش که جز تعهدات شرکت بیمه ای بوده را پرداخت کند برای تمدید قرارداد آمادگی داریم.

وی ابراز داشت: نزدیک به یک سال است که شرکت بیمه ای طرف قرارداد با اداره و تعاونی شیلات کیش از انجام تعهدات سر باز میزند.

رئیس شیلات کیش افزود: تعداد ٤٥ فروند لنج‌ صیادی ٤ فروند قایق های دیزل صیادی (بچه لنج) تعداد ٧٣ فروند قایق صیادی همه توسط بیمه مذکور و متعهد شده بیمه مسئولیت و هم بیمه بدنه شده اند.

وی افزود: نزدیک به ۴۰۰ نفر ماهیگیر و صیاد در کیش به صورت مستقیم فعال بوده و  به لحاظ اشتغال و درآمد زایی بیش از ۱۲۰۰ نفر از این راه ارزاق می کنند.

اعتمادنیا عنوان کرد: عدم انجام تعهد و خدمات بیمه ای شرکتی بیمه گر که بدون داشتن شعبه و نمایندگی در کیش اقدام به بیمه لنج ها و حوادث صیادان جزیره کیش کرده خارج از ضوابط و مقررات است.

وی خاطرنشان کرد: از متولی امور اقتصادی سازمان منطقه کیش سوال داریم  که نحوه حضور و فعالیت و خدمات دهی نمایندگی بیمه های مختلف داخل کشور در جزیره کیش بر أساس چه ضمانت های اجرایی مجاز شناخته شده و عملیاتی می شود.

وی ابرازداشت: یک مجموعه بزرگ و زحمت کش صیادی در جزیره کیش که متحمل خسارت شده و از جانب بیمه گر مورد کم لطفی و بی مسئولیتی قرار گرفته پاسخگو و پیگیر احقاق حق این قشر مهم و زحمت کش جزیره که اکثرا از بومیان قدیمی و ریشه دار جزیره هستند قبل از مراجعه به مقامات قضائی چه مدیر و نهاد و منبع ای است.

وی توجه جدی مدیران ارشد سازمان منطقه آزاد کیش جهت حل مشکل و انجام تعهد بیمه گر را خواستار شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما