کدخبر : 138063
پنج شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
فاقددیدگاه
پرینت

محیط بان استان فارسی از بند اعدام رهایی یافت

جنوب پرس: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: بعد از ۴ سال تلاش و پیگیری و همراهی دوستداران و فعالان محیط زیست و مردم، وطن نوروزی، محیط‌بان دربند از قصاص رها شد.

محیطبان

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی محیط زیست استان فارس، سعید محمودی با قدردانی از خانواده‌ی متوفا که  با رافت اسلامی، از حق خود گذشت کرده است، گفت: طی چهارسال گذشته، تلاش های زیادی برای کسب رضایت و بخشش از خانواده متوفی، توسط این اداره و با همکاری صمیمانه و ارزشمند فعالان محیط زیست و با وساطت ریش سفیدان و بزرگان ایل انجام شد که خوشبختانه اولیای دم گذشت کردند و امروز این محیط بان به آغوش خانواده خود بازگشت .

محمودی یادآور شد: تلاشی که برای رهایی وطن نوروزی انجام شد، فقط برای نجات جان یک محیط‌ بان نبود که برای تمام محیط بانان در سراسر کشور که با سختی فراوان و بر اساس انجام وظیفه سازمانی، به منظور صیانت از انفال الهی تلاش می‌کنند امید بخش خواهد بود و خوشبختانه خانواده فهیم متوفی به درک عمیق این مهم رسیده بودند که هیچ خصومت شخصی دردرگیری بین محیط بان و شکارچی وجود نداشته است.

وی ابراز امیدواری کرد با فرهنگسازی و آموزش به شکارچیان و محیط‌بانان نه تنها شاهد هیچ نوع درگیری نباشیم که همگی با عشق و آگاهی در عرصه حفاظت از محیط زیست هم دوش و همگام از طبیعتی که متعلق به همگان است حراست کنیم.

محمودی با بیان اینکه تا امروز شاهد شهادت ۱۲۰ محیطبان در سراسر کشور بوده‌ایم، تاکید کرد که فرهنگ مهربانی باید در بخش‌های مختلف تسری یابد.

مدیرکل محیط زیست فارس، از مردم و دوستداران محیط زیست و مشارکت کنندگان در تامین وجه المصالحه خصوصا بهمن ایزدی؛ مدیرعامل گنجه پشتیبان زیست‌بوم و ابراهیم کارنامی مدیرکل اسبق محیط زیست فارس قدردانی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر،«وطن نوروزی» در مرداد ماه سال ٩٣ در حین گشت متوجه شکارچیان غیر مجاز شده که در زمان درگیری به طور نخواسته یکی از شکارچیان کشته می شود و او نیز به قصاص محکوم شده بود که با رضایت اولیای دم پس از ۴ سال از بند اعدام رهایی یافت.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما