کدخبر : 138059
پنج شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
فاقددیدگاه
پرینت

حل مشکل فرسودگی شبکه‌های درون‌شهری آب آبادان نیازمند عزم جدی است

جنوب پرس: امام‌جمعه آبادان خطاب به وزیر نیرو گفت: حل مشکل فرسودگی شبکه‌های درون‌شهری آب آبادان نیازمند عزم جدی است و باید با حرکتی جهادی مشکل رفع شود.

آیین بهره برداری آزمایشی از خط دوم آبرسانی طرح غدیر

به گزارش جنوب پرس ، حجت‌الاسلام علی ابراهیمی پور بامداد پنجشنبه در مراسم افتتاحیه آزمایشی فاز دوم طرح آب‌رسانی غدیر در خوزستان (منطقه ام الدبس( اظهار کرد: از مردم صبور، همراه، بصیر، ولایی و همیشه در صحنه آبادان، خرمشهر و شادگان تشکر می‌کنم که باوجود همه تلخی‌ها و سختی‌هایی که بعد از جنگ با آن مواجه بودند ولی همراهی خود با نظام را ثابت کردند.

وی افزود: از همه مسئولان تقاضا داریم که زمان رسیدن آب شیرین به روستاهای آبادان و خرمشهر را کوتاه و حداقل ظرف دو هفته مشکل آن‌ها را حل کنند.

امام‌جمعه آبادان تصریح کرد: طرح آب غدیر در صورت کاهش نزولات جوی بازهم ما را با مشکل مواجه می‌کند؛ بنابراین احداث آب‌شیرین‌کن‌هایی که ثبات برای مناطق اطراف دریاها ایجاد می‌کند را با جدیت خاصی پیگیری کنند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی پور با بیان اینکه کشاورزی و دامداری در آبادان و خرمشهر مورد تهدید جدی واقع‌شده است، بیان کرد: با بروز مشکل کم‌آبی و شوری آب در آبادان و خرمشهر، دام‌ها تلف و شاهد خشک شدن نخلستان‌ها بودیم این در حالی است که دام و نخل تمام سرمایه مردم آبادان و خرمشهر بودند.

امام‌جمعه آبادان با تأکید بر اینکه نخیلات باید احیا شود، گفت: جبران خسارات دامداری، نخیلات و صیفی‌جات مردم شهرستان‌های آبادان و خرمشهر حتماً باید در دستور کار قرار گیرد.

حجت‌الاسلام ابراهیمی پور خطاب به وزیر نیرو با انتقاد از اجرای پروژه‌های انتقال آب از سرشاخه‌های کارون گفت: در این شرایط باید فکری به حال آبادان، خرمشهر و خوزستان داشت.

امام‌جمعه آبادان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از چهار میلیون نخل در آبادان همه مورد تهدید خشکی هستند و باید چاره‌اندیشی شود، یادآور شد: همچنین شبکه‌های درون‌شهری آب فرسوده است و باید انقلابی و جهادی این مشکل را حل کرد که امیدواریم با همکاری و کمک به منطقه آزاد، طی فعالیتی نظیر آنچه قرارگاه خاتم‌الانبیا در طرح غدیر انجام داد شبکه‌های فرسوده شهری تعمیر شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما