کدخبر : 138036
پنج شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
فاقددیدگاه
پرینت

تکمیل فاز بعدی پروژه غدیر و آب‌رسانی به روستاها به سرعت انجام می‌شود

جنوب پرس: وزیر نیرو گفت:امیدواریم تکمیل فاز بعدی این پروژه و آب‌رسانی به روستاها نیز به سرعت انجام شود تا مردم از نعمت آب پایدار و با کیفیت برخوردار باشند.

به گزارش جنوب پرس ، رضا اردکانیان دقایقی قبل در مراسم بهره برداری آزمایشی از خط دوم طرح آبرسانی غدیر، اظهار کرد: اهمیت این پروژه در نقش نمادین آن در نمایش یک کار هماهنگ و منسجم و وحدت در عمل است.

وی برگزاری مراسم بهره‌برداری در بامداد پنجشنبه را به تأسی از عوامل اجرایی پروژه دانست که به صورت شبانه روزی برای تکمیل خط، در حال کار بودند.

وزیر نیرو با بیان اینکه باید هدف مشترک را ارتقای سطح رضایتمندی مردم و بهبود شرایط زندگی بدانیم، عنوان کرد: در شرایطی که دشمنان قصد سوء استفاده از شرایط اقلیمی برای آتش افروزی در کشور ما را دارند، ما بنا را بر این می‌گذاریم که در برابر هم خم شویم و دست هم را ببوسیم و با وحدت با یکدیگر کار کنیم تا دورانی را پر از شکوفایی و خلاقیت به جهان نشان دهیم و دشمنان را در رسیدن به اهداف خود سرافکنده تر و بی آبروتر سازیم.

وی گفت: همانند این پروژه به گونه ای کار خواهیم کرد تا هیچگاه یک رژیمی که ۷۰ سال از شکلگیری آن هم نگذشته، هوس نکند به ملت ایران درس مدیریت آب بدهد.

اردکانیان با اشاره به بحران خشک‌سالی و کم بارشی در کشور، بیان کرد: موضوع آب همیشه مهم بوده ودر ایام کم بارشی مهم تر است. همه کشور با کم بارشی مواجه است و طبق گزارش‌ها در برخی از نقاط کشور میزان کم بارشی به نسبت سال قبل ۷۰ درصد است درحالی که متوسط کشور حدود ۲۶ درصد است. طبق گزارش وزیر جهاد کشاورزی، به دلیل بادهای موسمی و حرکت شن‌های روان در مناطقی، خوشه‌های نخل‌های خرما نزدیک به ماسه‌ها است.

وی گفت: پروژه آبرسانی غدیر بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد تومان و خط دوم به طور خاص، ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار داشته است و بهره برداری آزمایشی از آن اکنون انجام می‌شود.

وزیر نیرو افزود: امیدواریم تکمیل فاز بعدی این پروژه و آب‌رسانی به روستاها نیز به سرعت انجام شود تا مردم از نعمت آب پایدار و با کیفیت برخوردار باشند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما