کدخبر : 137944
چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
فاقددیدگاه
پرینت

برنامه ریزی گردشگری محور ساسانی بر مبنای ثبت جهانی باشد

جنوب پرس: معاون گردشگری و امور زائرین استاندار فارس از فرمانداران سه شهرستان محور ساسانی فارس خواست که برنامه ریزی های گردشگری خود را بر مبنای ثبت جهانی این محور قرار دهند.

کارگروه گردشگری فارس

به گزارش جنوب پرس ، محمد ابراهیم فروزانی در ششمین جلسه کارگروه گردشگری فارس  با بیان اینکه مسئله ثبت جهانی اتفاق بسیار مهمی است و خیلی از کشورها شاید آرزوی این را داشته باشند که فقط یک اثر ثبت جهانی داشته باشند یا حتی بخشی از یک اثر جهانی در کشورشان باشد، افزود: در کشور ما به دلیل خاستگاه تمدنی که در دوره های مختلف وجود دارد و همین موضوع موجب شده است کشور ایران با ۲۳ پرونده ثبت جهانی که ۵ پرونده آن متعلق به استان فارس است در یک وضعیت بی نظیر قرار گیرد.

وی گفت: البته این فرصت های بی نظیری که در اختیار ما قرار می گیرد در عین حال مسئولیت های ویژه ای نیز بر ما محول می کند که این آثار متعلق به جهان بشریت است و باید با نگاه متفاوت در ابعاد مختلف مورد توجه قرار گیرد.

معاون گردشگری استاندار فارس با اشاره به اینکه در واقع توسعه شهرستان ها و استان باید متاثر از این جریان باشد، گفت: برنامه ریزی فرمانداران باید برای برگزاری رویدادهای فرهنگی و تاریخی بهتر و دقیق تر و متاثر از همین موضوع ثبت جهانی باشد زیرا این نگاه کمک بزرگی برای برنامه های طراحی شده در یک بعد جهانی می باشد.

فروزانی ادامه داد: نکته مهمی که وجود دارد این است که ما نشان دهیم در نطقه ای واقع شدیم که این فرهنگ غنی هنوز زنده است و نفس می کشد.

وی اضافه کرد: در این راستا باید سراغ افرادی برویم که کننده کار هستند و توانمندی لازم برای اجرای رویدادهای فرهنگی در جهت توسعه صحیح شهرستان و بهره مناسب اقتصادی شهرستان ها و استان را داشته باشند.

فروزانی اضافه کرد: در این رابطه مسئولیت اداراتی نظیر میراث فرهنگی و ارشاد استان بیشتر نمود می یابد و رسانه ها به خصوص رسانه ملی که امکانات و زیر ساختهایی با امکانات جهانی در اختیار دارد، سعی نماید برنامه هایی در این راستا تولید نماید.

وی تاکید کرد: این سه شهرستان سند گردشگری جدی با رویکرد ، راهبردها و سیاست های جدیدی در حوزه گردشگری به ویژه بحث های حفاظتی تدوین نمایند و لازم است اعتبارات ویژه ای به این منظور در نظر گرفته شود.

معاون گردشگری استاندار فارس افزود: همکاران ما در مدیریت برنامه ریزی و راه و شهرسازی در اسناد توسعه ای در دست تهیه و یا سند آمایش باید رویکرد توسعه ای مناسب این شهرستانها در اسناد مذکور را مد نظر داشته باشند.

این مسئول در پایان خاطر نشان کرد: برنامه ریزی های لازم برای برگزاری مراسم رونمایی از ثبت این آثار در شهرستانهای کازرون، فیروزآباد و سروستان انجام شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما