کدخبر : 137943
چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷
فاقددیدگاه
پرینت

اعلام آمادگی فرمانداران محور ساسانی برای توسعه گردشگری

جنوب پرس:  فرمانداران سه شهر محور ساسانی آمادگی خود را برای توسعه همه جانبه گردشگری در این مناطق اعلام کردند.

شهر بیشاپور

به گزارش جنوب پرس ، سید کمال علوی فرماندار شهرستان فیروزآباد ظهر چهارشنبه در ششمین جلسه کارگروه گردشگری استان فارسگفت: بحث ثبت جهانی این مجموعه علاوه بر دستاوردهای گردشگری، تاثیر اقتصادی برای منطقه خواهد داشت و حضور گردشگران خارجی نیز نشان از بالا بودن ضریب امنیت در این شهرستان ها را دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه این آثار ارزشمند ثبت جهانی شده و گردشگرانی را به شهرستان فیروزآباد جذب می کند باید زیر ساخت های اقامتی لازم در شهرستان مورد اهمیت ویژه قرار گیرد.

فرماندار فیروزآباد ادامه داد: از معاون استاندار درخواست داریم که سرمایه گذاران در این حوزه را به شهرستان هدایت کند و البته اقداماتی نیز فرمانداری در سطح شهرستان در دستور کار قرار داده است.

وی تصریح کرد: بحث هتل داری و اقامت ضرورتی اجتناب ناپذیر است و در عین حال آمادگی خودمان را در حمایت همه جانبه برای توسعه زیر ساخت های شهرستان اعلام می کنیم.

فرماندار شهرستان کازرون هم اظهار کرد: با این اتفاق مهم برای مردم این شهرستان یک بارقه امید ایجاد شده است و ما نیز اعلام امادگی می کنیم تا جذب حداکثری گردشگری را داشته باشیم.

وی بیان کرد: مجموعه باستانی بیشاپور از قبل شناخته شده بود و گردشگران زیادی را به منطقه گسیل می کرد و بستر خوبی در منطقه تنگ چوگان و غار شاپور وجود دارد که با همکاری همه جانبه مسئولین شهرستان و استان نیز در آینده شاهد وضعیت بسیار مناسب تر از گذشته در این مناطق خواهیم بود.

معاون فرماندار سورستان نیز گفت: کاخ ساسان سروستان سالیانه بازدید کنندگان زیادی را در طول سال به خود جلب می نماید و ثبت جهانی این اثر نوید توجه و حضور گردشگران بیش از پیش را می دهد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما