کدخبر : 137529
شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
فاقددیدگاه
پرینت

سیر تا پیاز فعالیت منطقه ویژه علم و فناوری بوشهر در حوزه‌های شیلات و کشاورزی

جنوب پرس: معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری از فعالیت دو محور شیلات و کشاورزی به منطقه ویژه علم و فناوری استان بوشهر خبر داد و گفت: طراحی و تدوین این دو حوزه بعد از بازدیدهای کارشناسانه سازمان یونیدو در منطقه ویژه علم و فناوری بوشهر مشخص شد.

به گزارش جنوب پرس ، مصطفی کاظمی صبح امروز در جمع خبرنگاران این استان با بیان اینکه از ۲ سال قبل در دبیرخانه شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری در راستای فعالیت منطقه ویژه علم و فناوری استان بوشهر پروژه‌ای با سازمان یونیدو سازمان صنعتی سازمان ملل در دو حوزه شیلات و کشاورزی تصویب شد، اظهار داشت: مدت زمان اجرای این پروژه ۱۲ تا ۱۸ ماه پیش بینی شده است.

وی از تامین بخشی از هزینه‌های این پروژه با همکاری سازمان یونیدو سازمان صنعتی سازمان ملل به صورت  ارزی و ریالی خبر داد و افزود: در این راستا ۱۰۰ هزار دلار به منطقه ویژه علم و فناوری بوشهر اختصاص یافت.

معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: این پروژه در دو سطح و مقطع زمانی متفاوت اجرا می‌شود که نخستین سطح آن که به‌زودی قرارداد آن به امضا می‌شود، به نمایندگی از بوشهر دانشگاه خلیج فارس و نماینده‌ سازمان یونیدو در ایران است.

وی با بیان اینکه طراحی و تدوین دو حوزه شیلات و کشاورزی بعد از نشست‌ها و بازدیدهای کارشناسانه سازمان یونیدو در منطقه ویژه علم و فناوری استان بوشهر مشخص شد، گفت: دبیرخانه شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری به‌عنوان کمیته راهبری و نظارت بر روند اجرای این پروژه، در اجرای این طرح مشارکت می‌کند.

کاظمی اظهار داشت: متولی  و مجری این پروژه منطقه ویژه علم وفناوری بوشهر و دانشگاه خلیج فارس بوده و دانشگاه خلیج فارس به نمایندگی از آن موضوع را دنبال  و تیم  عملیاتی پروژه را مشخص می‌‌کند؛ این تیم مراحل مختلف آموزش و طراحی مدل  و تدوین نقشه راه برای توسعه فناوری بخش شیلات و کشاورزی انجام می‌‌دهد.

وی تصریح کرد: مشاوران بین‌المللی که از طرف یونیدو مشارکت می‌کنند دخالتی در بخش دریافت اطلاعات و تحلیل اطلاعات  ندارند و به سبب حساسیت این موضوع در طراحی مدل و  تدوین نقشه راه  شرکت می‌کنند و جمع آوری و تحلیل اطلاعات توسط تیم‌های داخلی و بومی استان بوشهر انجام می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما