کدخبر : 137426
جمعه ۸ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۹
فاقددیدگاه
پرینت

سیاست‌بازی و حاشیه‌پردازی مشکلات مردم را حل نمی‌کند

جنوب پرس:  امام جمعه موقت بندر دیر گفت: سیاست بازی و حاشیه پردازی مشکلات مردم را حل نمی‌کند.

ابراهیم بحرانی

به گزارش جنوب پرس ، حجت الاسلام ابراهیم بحرانی امروز در خطبه های نمازجمعه بندر دیر با بیان اینکه ماه شوال یاد آور جنگ احزاب در صدر اسلام است اظهار داشت: مدعیان اسلام و مؤمنان پرچم دار دین همواره در طول تاریخ در معرض آزمایش های سخت الهی قرار دارند.

وی با بیان اینکه داستان امروز امت اسلام در مقابل جبهه وسیع آمریکا، اسرائیل و آل سعود را همچون جنگ احزاب برشمرد و افزود: هم در عرصه سیاسی و اقتصادی دشمن مشکلاتی را برای ما بوجود آورده است که با توکل به خدا و استقامت و صبوری پیروز خواهیم شد.

امام جمعه موقت بندر دیر در رابطه با پیام مقام معظم رهبری به بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران عنوان کرد: آنچه برای مردم شریف و رهبری اهمیت دارد تلاش و کوشش و جدیت و برنامه ریزی برای رسیدن به موفقیت فارغ از نتیجه است.

وی ادامه داد: اگر مردم در مسائل سیاسی و اقتصادی شاهد تلاش و برنامه ریزی مسئولین برای حل مشکلات معیشتی باشند قطعا سختی ها و مشکلات را تحمل می کنند.

بحرانی با اشاره به تعطیلی برخی از مغازه های تهران و اعتراضات به نوسانات قیمت ارز بیان کرد:امروز تمام سعی دشمن از طرفی با تحریم و تهدید برای به ستوه آوردن مردم واز دیگر سو با تلاش رسانه ها بحرانی جلوه دادن اوضاع کشور و همچنین ناکار آمدی نظام است.

خطیب جمعه بندر دیر خاطرنشان کرد: به وضح طراحی و دست دشمن در اغتشاشات اخیر در کشور دیده می شود که از ماه ها قبل برای تیرماه ۹۷ برنامه ریزی کرده اند.

وی افزود:علی رغم مشکلات در داخل کشور ام ادر مقایسه با بازارهای جهانی از لحاظ اقتصادی و ذخیره ارزی در شرائط مطلوبی هستیم اما غفلت هایی صورت گرفت و افرادی اخلال گر سوءاستفاده کردند و بعضی از بی تدبیری ها بوجود آمد.

بحرانی با بیان اینکه همان اول کار جلوی فساد گرفته شود گفت: در شرایطی که دشمن با حربه اقتصاد به جنگ ما آمده کسانی که در داخل کار دشمن را می کنند در واقع خائن به مملکت و مردم هستند که هم دولت و هم قوه قضاییه باید با اخلال گران اقتصادی به اشد وضع برخورد و آنها را مجازات کنند.

امام جمعه موقت دیر با اعلام اینکه دولت باید مصمم تر،جدی تر و انقلابی تر از گذشته عمل کند، تصریح کرد: ما از اظهارات امیدوار کننده رئیس جمهور استقبال می کنیم اما حرف فایده ای ندارد و باید این تغییر را مردم در عمل ببینند و با مدیران منفعل، بی برنامه و اشرافی نمی شود مشکلات معیشتی مردم را حل کرد .

وی افزود: باید هرچه سریعتر کسانی که درد فقر نچشیده اند، دست دشمن را نمی بینند و شرایط فعلی کشور را درک نمی کنند از قطار دولت پیاده شوند.

بحرانی اظهار کرد: در سطح استان و شهرستان هم باید تدبیری اندیشیده شود و کسانی که با عملکردشان مردم را نسبت به نظام بدبین می کنند در این نظام جایی ندارند مخصوصا اداراتی که مردم بیشتر با آنها سروکار دارند و در منطقه ما نیز در زمینه تجارت و صید با افرادی که مردم را به نظام بدبین می کنند برخورد شود.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس بیش از گذشته احساس مسئولیت کنند افزود: سیاست بازی و حاشیه پردازی مشکلاتی از مردم حل نمی کند.

خطیب جمعه دیر ابراز کرد:در بدنه مجموعه قوه قضاییه هم کسانی که خیانت کار و متخلف هستند باید با آنها برخورد شود و رسانه ها آب به آسیب دشمن نریزند و جای دشمن و خود را اشتباه نگیرند و مردم هم مثل همیشه با بصیرت دست دشمن را ببینند.

وی افزود: امروز برنامه روشن دشمن آشوب های خیابانی است برای اینکه به آن شکاف اجتماعی برسند که البته این آرزو را به گور خواهند برد.

بحرانی بیان کرد: حرف ما با دشمنان این ملت شریف این است اگرچه در داخل کشور مشکلاتی داریم که با تلاش مسئولین و حضور مردم حل خواهد شد اما جمهوری اسلامی بعداز چهل سال مقاومت در تمامی عرصه های داخلی، منطقه ای بین المللی به اهداف خود رسیده و شما علی رغم هزینه های هنگفت شکست خورده اید.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما