کدخبر : 137386
پنج شنبه ۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۷
فاقددیدگاه
پرینت

آغاز عملیات اجرایی ساخت بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی اقلید

جنوب پرس:  با حضور وزیر بهداشت عملیات اجرایی ساخت بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی حضرت سیدالشهداء(ع) اقلید آغاز شد.

کلنگ زنی

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز دکتر حسن قاضی زاده هاشمی بعد از ظهر پنجشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت بیمارستان اقلید با اشاره به هفتم تیر، یاد شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشت و گفت: امید است این بیمارستان که برای ساخت آن، ۲۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است، به زودی به مجموعه خدمات سلامت در اقلید، افزوده شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون نیز مبلغی از سوی نیکوکاران برای ساخت این بیمارستان جمع‌آوری شده است، نسبت به تداوم این مشارکت، ابراز امیدواری کرد.

وزیر بهداشت افزود: در شرایط موجود، همه باید در مسیر دستیابی به اولویت ها که شامل تامین غذا، سلامت و اشتغال است، در کنار یکدیگر بوده و کمک کنند.

دکتر هاشمیبا تاکید بر توجه به مشکلات مردم، گفت: مردم، دولت و مجلس را از خود می دانند و در سختی ها نیز همراهی می کنند و ما نیز از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین، وزیر بهداشت را یکی از وزرای ارزشمند کشور معرفی کرد که نه تنها در موضوع سلامت، بلکه در هر برهه ای که کشور نیاز داشته، آماده بوده و تلاش های او در جای جای کشور، قابل مشاهده است.

حسین افضلی با اشاره به جمعیت عشایری اقلید، گفت: در مجموع این شهرستا، جمعیتی حدود ۱۴۰هزار نفر دارد که با توجه به خدماتی که در عرصه سلامت اقلید راه اندازی شده است، پذیرای مراجعان از مناطق و شهرستان های اطراف نیز هست.

وی ادامه داد: مسولان دانشگاه، در سفرهایی که به اقلید داشته اند، مسایل را از نزدیک مشاهده کرده و تلاش های خوبی صورت گرفته که امیدواریم بهره برداری از این بیمارستان نیز در مدت کوتاهی، انجام گیرد.

افضلی از مشارکت نیکوکاران سلامت این شهرستان در امر توسعه خدمات خبر داد و گفت: برای ساخت بیمارستان سیصد تخت خوابی حضرت سیدالشهداء(ع) اقلید نیز به عنوان بیمارستان دوم شهرستان، تاکنون مبلغ یک و نیم میلیارد تومان، با همت والای نیک اندیشان، جمع آوری شده است.

وزیر بهداشت در ادامه حضور خود در شهرستان اقلید، از بیمارستان حضرت ولیعصر(عج)، بازدید کرد.

بیمارستان فعلی شهرستان اقلید، مزین به نام حضرت ولیعصر(عج) در سال ۱۳۵۹ فعالیت خود را با ۳۰ تختخواب آغاز کرد و در سال ۶۸ ، به ۷۰ تخت‌خواب ارتقاء یافت.

همزمان با افتتاح ساختمان جدید، این بیمارستان بار دیگر در سال ۸۰ به ۹۶ تختخواب و در سال ۹۶ به ۱۹۶ تختخواب ارتقا یافت.

بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) اقلید به عنوان بیمارستان درجه یک شناخته شده و در حال حاضر دارای بخش های بستری شامل داخلی، اطفال، جراحی زنان، جراحی گوش و حلق و بینی، جراحی چشم و جراحی ارتوپدی، آی سی یو، آی سی یو نوزادان و سی سی یو، در کنار امکاناتی نظیر سونوگرافی، تست ورزش و سی تی اسکن و بخش های سرپایی همودیالیز، تالاسمی، اتفاقات سرپایی و بستری و همچنین زایشگاه است.

این بیمارستان دارای دو اتاق عمل است که آمار جراحی های آن در حال حاضر ماهانه به طور متوسط به ۱۸۰ عمل جراحی می رسد.

بخش‌های پاراکلینیک این بیمارستان نیز شامل آزمایشگاه، رادیولوژی، داروخانه و فیزیوتراپی است.

درمانگاه تخصصی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) اقلید، با حضور متخصصانی در حوزه های زنان، اطفال، داخلی و ارتوپدی، پذیرای مراجعان است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما