کدخبر : 137327
چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
فاقددیدگاه
پرینت

فارس در میان استان‌های پرمصرف کالاهای سمعی و بصری قرار دارد

جنوب پرس:  مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری، گفت: مردم فارس در مصرف کالاهای سمعی و بصری میان ۹ استان پرمصرف قرار دارند.

مهدی یزدانی

به گزارش جنوب پرس ، مهدی یزدانی گفت: هدف اصلی این ستاد ایجاد امنیت سرمایه گذاری در حوزه سینما و نمایش خانگی است که از بازارهای ثانویه سینما محسوب می شود.

وی با بیان اینکه بیشترین تعامل این ستاد با بخش خصوصی است، گفت: باید نگاه ویژه ای به بخش خصوصی که در حوزه فرهنگ و هنر سرمایه گذاری می کنند، شود؛ بنابر این تنها کاری که ما می توانیم بکنیم حمایت از این بخش است تا سرمایه گذاری از این حوزه خارج نشود.

وی با بیان اینکه مصرف کالای سمعی و بصری ۹ استان کشور نسبت به سایر استانها بیشتر است، افزود: این استان ها بیش از ۸۰ درصد محصولات سمعی و بصری را مصرف دارند که فارس هم در شمار آنان قرار می گیرد.

دبیرکل ستاد صیانت از آثار سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه فارس از استان های پرمصرف کالای فرهنگی است، افزود: قادعدتا در نقاطی که بیشترین مصرف کالای فرهنگی وجود دارد به طبع نگرانی هایی هم روی می دهد که مبادا از این محصولات سوء استفاده شود و افرادی به شکل غیرمجاز فعالیت کرده و این حوزه را دچار اختلال کنند، بنابر این لازم است هماهنگی میان عرضه کنندگان و تولیدکنندگان به طور فرابخشی با سایر نهادهایی که این موضوع به آنان ارتباط پیدا می کند مانند نیروی انتظامی و قوه قضاییه انجام بپذیرد تا اختلال گران این حوزه را شناسایی و کارشان را متوقف کنند.

دبیرکل ستاد صیانت از آثار سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: خوشبختانه قوانین و تکالیفی برای هر یک از دستگاه ها مشخص شده است که در جلسه امروز با معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به خوبی تبیین شد.

یزدانی در ادامه خواستار هم افزایی در زمینه ایجاد ستاد صیانت در استان فارس شد و گفت: نوع مصرف مردم تا یک دهه گذشته دچار تغییر شده است، اما اینک تغییر نوع مصرف هر ۶ ماه یکبار در حال انجام است لذا ستاد فوق باید خود را به روز و تجهیز کرده تا برای جلوگیری کار فعالین غیرمجاز هوشمندانه اقدام کنند.

وی پیشگیری از تخلفات حوزه تولید محصولات فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و افزود: دست کم برای مقابله با تهدیدهای امروز در حوزه تکثیر، توزیع و مصرف محصولات غیر مجاز باید راهکاری اندیشیده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ستاد صیانت از محصولات سمعی و بصری با حضور مهدی رنجبر، معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار شد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما