کدخبر : 136816
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
فاقددیدگاه
پرینت

اشتری: مسئولان پاسخ دهند چرا برخی نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای ده‌ها سال رها شده‌ است

جنوب پرس: رئیس پلیس کشور با تاکید بر اولویت کاهش تلفات و مشخص کردن سهم دستگاه‌ها در بروز تصادفات، هشدارهای جدی به خودروسازان و مسئولان راه کشور داد و تاکید کرد: مسئولان پاسخ دهند چرا برخی نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای ده‌ها سال رها شده‌ است.
1397033012160980314483174

به گزارش جنوب پرس، سردار حسین اشتری در همایش روسا و مدیران اقتصادی پلیس راهور ناجا با اشاره به اولویت پلیس راهور در سال جاری اظهار کرد: مهمترین اولویت پلیس راهور کاهش تلفات جاده‌ای و تعیین سهم سایر دستگاه‌ها در بروز حوادث و مسئول‌سازی آنهاست که این موضوع جزو ۷ اولویت نیروی انتظامی قرار دارد.

رئیس پلیس کشور ادامه داد: با توجه به این مهم قرارگاه کاهش تصادفات و تلفات ترافیکی در نیروی انتظامی تشکیل شد و تمام ما در تلاش خواهیم بود تا با استفاده از تمام قوا برای محقق کردن این هدف مقدس تلاش کنیم.

اشتری با تاکید بر اهمیت ایمنی وسایل نقلیه، ایمنی جاده‌ها و آگاه‌سازی مردم در کاهش تلفات ترافیکی گفت: نیروی انتظامی پشتیبانی لازم از پلیس راهور را به عمل خواهد آورد و در سال‌های گذشته علیرغم تمام محدودیت‌های منابع، تخصیص منابع به پلیس‌های تخصصی را با اولویت پلیس راهور انجام داده‌ایم؛ همچنین در خودروهایی که با مجوز ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع وارد کشور شد بخش عمده‌ای از آنها در پلیس راهور به کار گرفته شده و ۳۰ درصد بودجه این پلیس نیز افزایش یافت.

وی تاکید کرد: ما معتقدیم از هر تکنولوژی و ابتکار جدیدی برای کاهش تلفات ترافیکی باید استفاده کنیم و برای بهره‌مندی از این موارد بودجه‌ای خارج از بودجه مصوب نیز در نظر خواهیم گرفت.

رئیس پلیس کشور با تاکید بر لزوم مشخص شدن سهم تمام دستگاه‌ها در تصادفات گفت: اگر خودروسازها ایمنی و استاندارد لازم در محصولاتشان را رعایت نکنند پلیس باید این موضوع را اعلام کرده و قطعا اجازه استفاده از این خودروها و به خطر افتادن جان هموطنانمان را نخواهیم داد.

اشتری ادامه داد: خودروسازان باید استانداردهای ایمنی را برای محصولات تولیدی خود رعایت کنند و حتما نیروی انتظامی نسبت به این موضوع حساسیت دارد.

وی در ادامه با اشاره به وجود حدود ۸ هزار نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های کشور گفت: گرچه با اقدامات انجام شده تعدادی از این نقاط کاسته شده ولی ما باید از وزارتخانه‌های مربوطه خصوصا وزارت راه نسبت به برطرف شدن این موضوع مطالبه کنیم و علاوه بر اعلام این موارد به دولت و وزارتخانه مربوطه، مسئله را از طریق استاندارها و فرماندارها پیگیری کنیم.

وی اضافه کرد: ما قطعا از دستگاه‌ها و مسئولان مرتبط این مسئله را مطالبه خواهیم کرد چرا که پای جان مردم و خانواده‌ها در میان بوده و ما مسئولیم تا بستر سفر ایمنی را برای هموطنانمان فراهم کنیم.

رئیس پلیس کشور اضافه کرد: چند سال است که ما موضوع  نقاط حادثه‌خیز را مطرح کرده‌ایم لذا اگر اراده‌ای وجود داشته باشد باید این موضوع حل شود اما بعضی‌ها باری به هر جهت هستند؛ البته برخی اقدامات هم انجام شده ولی باید به این سوال پاسخ داد که این موضوع چه زمانی حل و فصل می‌شود؟ به هر حال ما نقاط حادثه‌سازی داریم که دهها سال است که مشکل آنها حل نشده است؛ چرا این مشکل برطرف نشده است؟

اشتری اضافه کرد: من در گزارشی دیدم که صاحب یک رستوران عنوان می‌کرد ۳۰ سال است یک پیچ جاده‌ای باعث تصادف بسیاری در آن نقطه شده و این موضوع حل نشده است.

وی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم حتما سهم تمام دستگاه‌ها در بروز تصادفات باید مشخص شود و در این مسیر با هیچ‌کس تعارف نداریم.

وی در ادامه با اشاره به اعتماد مردم به پلیس و نیروی انتظامی و مقید بودن اغلب رانندگان به اجرای قانون گفت: باید توجه داشته باشیم که اکثریت قاطع رانندگان مقید به اجرای قوانین هستند و درصد بسیار پایینی بنا به هر دلیلی قوانین را رعایت نمی‌کنند و از این رو ما باید با این قانون‌شکنان که جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند قاطعانه برخورد کنیم.

رئیس پلیس کشور با تاکید بر اینکه رعایت قوانین و برخورد با قانون‌شکنان با توهین به رانندگان کاملا متفاوت است گفت: همکاران ما باید توجه داشته باشند که اجرای قانون و عمل به مر قوانین باید با رعایت ادب و احترام همراه بوده چرا که در صورت رعایت ادب و احترام و برخورد مهربانانه پلیس، قطعا پذیرش از سوی شهروندان نیز بیشتر خواهد بود و این یک وظیفه برای همه ماست.

اشتری در ادامه سخنانش با اشاره به لزوم برخورد با هرگونه هنجارشکنی از سوی پلیس گفت: برخی‌ موارد از جمله آلودگی صوتی، مزاحمت برای نوامیس، بی‌حجابی و رانندگی با سرعت‌های رعب‌آور و سرسام‌آور از جمله اقداماتی است که پلیس باید در برابر آنها بر اساس قانون عمل کند.

وی گفت: همچنین برخی‌ها با دور دور کردن در بعضی محلات و مناطق باعث اذیت و آزار سکنه و کسبه آن نقاط شده و قطعا ما با این موضوع برخورد می‌کنیم و در این برخورد هیچ تفاوتی نمی‌کند که خودرو متخلفین، خودرو گران است یا ارزان.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه تردد خودروهایی با شیشه دودی که داخل آن معلوم نیست باعث ایجاد حس ناامنی در مردم می‌شود افزود: بر اساس مقررات مربوطه میزان درصد تیرگی شیشه خودروها باید به اندازه‌ای باشد که از حدود ۳ متری داخل خودرو دیده شود و ما ملزم هستیم تا این مقررات را رعایت کنیم چرا که تردد خودروهای با شیشه دودی که داخل آنها دیده نمی‌شود باعث ایجاد حس ناامنی در مردم شده و آنها را نگران می‌کند.

منبع تسنیم/

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما