کدخبر : 136803
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۰
فاقددیدگاه
پرینت

کارگاه توان افزایی و ارتقای تاب‌آوری اجتماعی در بوشهر برگزار شد

جنوب پرس:  کارگاه توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی در جوامع محلی کاری از دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر برگزار شد.

تاب آوری اجتماعی - کراپ‌شده

به گزارش جنوب پرس ، مجید خورشیدی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ظهر یکشنبه در حاشیه برگزاری کارگاه توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی در جوامع محلی با اشاره به نقش مهم بانوان در عرصه های مختلف اجتماعی اظهار داشت: در انجام هر کار یا ماموریتی که با حضور بانوان انجام شده شاهد موفقیت های چشمگیری بودیم و همکاری با بانوان در عرصه های مختلف تجربه خوبی بوده است.

وی بیان کرد: بانوان در انجام ماموریت هایی که به ایشان واگذار می شود دقت، ظرفیت و حساسیت ویژه‌ای دارند و همین امر موجب انجام مطلوب آن ماموریت می شود.

معاون استاندار بوشهر با تشریح سیر تحول سازمان های مردم نهاد در کشور تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد از زمان به وجود آمدن بعد از جنگ جهانی دوم تاکنون سه مرحله را پشت سر گذاشتند مرحله اول سازمان های مردم نهاد امداد محلی، مرحله دوم گسترش امکانات در جوامع محلی و حرکت به سمت اقدامات مستقل و مرحله سوم هم توسعه نظام های پایدار و کمک به ایجاد سیاست ها در جامعه است.

خورشیدی اضافه کرد: با توجه به اهداف یک سمن، برای پیشبرد اهداف جامعه وقتی وارد عرصه سیاستگذاری می شوند در ساخت و طراحی سیاست ها کمک بیشتری به نظام می کنند.

وی اظهار داشت: جوامع به ویژه جوامع جهان سوم به خاطر مشکلاتی، در معرض آسیب هایی هم هستند به طور  مثال در خاورمیانه مشکلات عدم تحمل، مشکلات فرهنگی و کمبود منابع می تواند آسیب های زیادی ایجاد کند.

معاون استاندار بوشهر یادآور شد: رشد شهرنشینی بدون ایجاد زیرساخت، کاهش کنترل اجتماعی در جوامع کوچک و به تبع آن در جوامع بزرگ موجب بروز آسیب های متعددی می شود.

خورشیدی گفت: توسعه نامتوازن موجب می شود در برخی خانواده ها شاهد توزیع نامتوازن قدرت باشیم و همین امر پدیده مرد سالاری را به وجود می آورد و نهایتا شاهد یک آسیب بزرگ در خانواده هستیم.

مریم آذر شب سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر در این نشست گفت: آشنایی فعالان مدنی و جوامع محلی با فرایند تحلیل سیستم های تاب آور، تقویت تعاملات اجتماعی در جوامع محلی در راستای عبور و غلبه بر چالش های اجتماعی و محیطی، افزایش میزان مشارکت جامعه محلی در برنامه ها و مدیریت امور شهری و کاهش آسیب های اجتماعی از اهداف برگزاری کارگاه توان افزایی و ارتقا تاب آوری اجتماعی در جوامع محلی در بوشهر است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما