کدخبر : 136676
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۴
فاقددیدگاه
پرینت

درخواست استاندار کهگیویه و بویراحمد از آب منطقه‌ای؛ منتقدان احداث پتروشیمی مارگون توجیه شوند

جنوب پرس: استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار توجیه منتقدان احداث پتروشیمی مارگون بویراحمد توسط آب منطقه‌ای شد و گفت: اگر خودتان ملاحضاتی دارید بگوید تا خودم با مردم حرف بزنم.
1396071516040653912166444

به گزارشجنوب پرس، علی محمد احمدی در نشست شورای حفاظت از منابع آب کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: شرکت آب منطقه‌ای به عنوان متولی دفاع از منابع آب باید به برخی ابهامات مردم در زمینه تخصیص منابع آبی پاسخ دهند.

وی با اشاره به برخی انتقادها در زمینه احداث پتروشمی مارگون بویراحمد در زمینه آب مورد نیاز این طرح صنعتی که برخی معتقدند با تخصیص آب مورد نیاز آن مزارع پایین دست خشک می‌شوند، عنوان کرد: اول اینکه احداث این طرح در شرایط فعلی” نه به باره و نه به داره” ولی باید مردم توجیه شوند.

احمدی با اشاره به اینکه برخی از اهالی روستاها حاشیه بشار حدفاصل پاتاوه تا پایین دست معتقد هستند در صورت تامین آب پتروشمی با مشکل روبه‌رو می‌شوند، افزود: مردم باید بدانند بخش اعظمی از آب این رودخانه از استان خارج می‌شود و ما نتوانسته‌ایم حق خود را در زمینه تامین آب شرب و صنعت بگیریم.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در زمینه آب شرب تشنه‌ایم و در زمینه صنعت نیز عددی قابل توجه نداریم، ادامه داد: مردم باید بدانند اگر حقمان را نگیریم دیگران از آن استفاده می‌کنند.

احمدی خواستار انجام کارهای کارشناسی و اصولی توسط دستگاه‌های اجرایی و متولیان امر در زمینه بهره وری آب شد و گفت: در این زمینه سازمان جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای ورود کرده و چاره اندیشی کنند.

وی تاکید کرد: باید در شیوه کشت اصلاح رفتار انجام دهیم و الگوی کشت برای بهره وری آب به جد مور توجه قرار گیرد و در این زمینه هیچ گونه قصوری پذیرفتنی نیست.

منبع تسنیم/

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما