کدخبر : 136299
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۳
فاقددیدگاه
پرینت

روخوانی خانم مدیرکل با سرعت ۱۰۰ کیلومتر!/رویکرد بانک‌ها در پرداخت وام روستایی؛ سخت‌گیری در دهدشت؛ آسانگیری در یاسوج

جنوب پرس: هنگامی که پروانه نیک‌مرام مدیرکل کار استان کهگیلویه و بویراحمد در حال خواندن گزارشی از روی متن بود استاندار به میان اظهارات وی آمد و گفت: روال کار ما این نیست که در چنین جلسات مهمی مطلبی را بخوانند و با سرعت 100 کیلومتر از روی آن عبور کنند.
گزارش

به گزارش جنوب پرس ، شورای اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد امروز در حالی برگزار شد که علاوه بر مذاکرات رسمی حواشی نیز داشت.

در این نشست هنگامی که پروانه نیک‌مرام مدیرکل کار استان در حال خواندن گزارشی از روی متن بود استاندار به میان اظهارات وی آمد و گفت: روال کار ما این نیست که در چنین جلسات مهمی مطلبی را بخوانند و با سرعت ۱۰۰ کیلومتر از روی آن عبور کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: باید گزارشی که در مورد اشتغال داده می‌شود دقیق باشد و معلوم شود که متعلق به چه زمان و چگونه و در چه بابی است و چه ساعتی و چه روزی پرداخت شده است.

احمدی در همین خصوص با تذکر به مدیرکل کار و امور اجتماعی استان گفت: نباید به گونه‌ای باشد که مردم به ما مراجعه کنند و بگویند به بانک مراجعه کردیم و نتیجه‌ای نگرفتیم.

در ادامه این نشست چند جدول در قالب چند اسلاید به نمایش درآمد که مربوط به وضعیت طرح‌های اشتغال روستایی به تفکیک هر شهرستان در کهگیلویه و بویراحمد بود که جدول در ادامه خواهد آمد.

همچنین اسلایدی دیگر به نمایش درآمد که مربوط به وضعیت طرح‌های معرفی شده به بانک برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در مناطق مختلف و در ۸ شهرستان به تفکیک بود.

به گزارش فارس آن چه در این دو جدول و نمودار برای حضار در نشست شورای اشتغال تعجب‌آور بود به میزان تسهیلات در نظر گرفته برای هر شهرستان، تعداد معرفی به بانک‌ها، مبلغ کل معرفی شده به بانک‌ها، پیش‌بینی اشتغال و همچنین میزان تسهیلات تصویب شده در بانک برای هر شهرستان بود.

در این جداول اختلاف فاحشی میان شهرستان اول یعنی بویراحمد با سایر شهرستان‌ها به خصوص دو شهرستان گچساران و کهگیلویه به عنوان دیگر شهرستان‌های بزرگ استان وجود داشت که البته استاندار نیز از این آمار متعجب شد و از مسؤولان به خصوص فرمانداران خواست که در این زمینه توضیح دهند.

مدیرکل کار در همین خصوص گفت: از بانک‌ها پیگیری کردیم یکی این که دیر پاسخ داده می‌شود و دیگری این که برخی از طرح‌ها اهلیت ندارند.

استاندار هم از پوزش فرماندار کهگیلویه خواست تا ارزیابی خودش را از این موضوع بیان کند که فرماندار کهگیلویه گفت: اولین اشکال این است که اولین جلسه‌ای است که در آن شرکت می‌کنیم و همچنین مصوبات چنین جلساتی برای ما ارسال نمی‌شود.

بنا بر این گزارش فارس، فرماندار کهگیلویه گفت: در شهرستان‌ها به شدت بانک‌ها سخت‌گیری می‌کنند و بسیاری از طرح‌های اشتغال را رد می‌کنند و پست بانک برای مثال طرحی را که در استان تایید شده در شهرستان رد کرده است.

در ادامه استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اشتغال بحثی ملی است اظهار کرد: اولویت این است تا آن جا که می‌توانیم منابع اشتغال روستایی را به سمت طرح‌های بزرگ سوق دهیم.

احمدی افزود: بانکها در خصوص وثائق به دنبال افراط و تفریط و سخت‌گیری و سهل‌انگاری نباشند و البته تسهیلات را به کسانی ندهند که به دنبال بردن آن‌ها و پس ندادن باشند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما