آمار صنعت فارس با واقعیت تفاوت دارد/ مدیرکل صنعت پاسخگو باشد

کدخبر : 135460
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۰
نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت واحدهای تولیدی در فارس نگران کننده و آمارها با واقعیت متفاوت است.

به گزارش جنوب پرس [1] ، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی، فرج‌الله رجبی در بازدید از برخی واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی شیراز، وضعیت واحدهای صنعتی فارس و شیراز را نگران کننده دانست و گفت: این وضعیت با اطلاعات و آمار و گزارش‌های ارائه شده از سوی مسئولین و متولیان بخش صنعت استان تناقض دارد.

وی با تصریح اینکه مدیر کل صنعت و معدن استان فارس باید در این خصوص پاسخگو باشد، گفت: در بحث حمایت از صنایع معیار بازدهی و بهره‌برداری هرچه سریعتر اهمیت بسیار دارد، باید از منابع مالی و دیگر حمایت‌ها برای بهره‌وری بیشتر صنایع استان استفاده کرد.

رجبی گفت: لازم است تا کارگروه مربوطه در استان فارس با نگاه کاملا تخصصی و استفاده از کارشناسان و خبرگان این بخش، تمام واحدهای تولیدی مشکل‌دار را مورد سنجش قرار داده و رتبه بندی کند .

بنا بر این گزارش مهر، نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی معتقد است که تسهیلات بانکی و مشکلات دریافت آن از یک سو و جرائم دیرکرد و خسارت‌های تاخیر پرداخت این تسهیلات از دیگر سو مانعی بزرگ بر سر راه تولید در کشور است.

رجبی با تاکید براینکه تسهیلات بانکی و خسارت‌های دیرکرد یکی از عوامل اصلی بحران در واحدهای صنعتی بر نگاه جدی به واحدهای کوچک اشاره و اضافه کرد: در شرایط فعلی تقویت واحدهای کوچک که بعضا با میزان نه چندان بالایی از کمک و حمایت فعال یا فعالتر می‌شوند نقش مناسبی در رونق بخش تولید خواهد داشت.


URLs in this post:

[1] جنوب پرس : http://jpnews.ir

Copyright © 2015 جنوب پرس. All rights reserved.