کدخبر : 135386
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
فاقددیدگاه
پرینت

۱۲ ميليارد ريال اعتبار برای زيرساخت گمرك بندر شيوء اختصاص داده شد

جنوب پرس: فرماندار پارسيان گفت: با عنايت ويژه استاندار و همكاری ناظر گمركات استان 12 ميليارد ريال برای ايجاد ساختمان اداری و انبار به گمرك شيوء درفاز اول اختصاص يافت.

به گزارش جنوب پرس ، محمد رادمهر با اشاره به این که پیمانکاران بومی در اولویت قرار دارند تصریح کرد: پیمانکاران واجد شرایط می‌توانند از طریق سایت گمرک استان ثبت نام نمایند.

وی اشاره داشت: با توجه به راه‌اندازی خط صادرات گمرک بندر شیوء به قطر و استقبال خوب سرمایه گذاران و تجاران اقتصادی روز به روز شاهد صادرات کالاهای ایرانی به کشور قطر هستیم.

فرماندار پارسیان گفت: روابط و توسعه اقتصادی خوبی با کشور قطر ایجاد شده و با توجه به بُعد مسافت بسیار کم بندر شیوء نسبت به سایر بنادر ایران با دوحه قطرسرمایه گذاران قطری تاکنون پیشنهاداتی در راستای سرمایه گذاری در زمینه‌های گوناگون در این شهرستان داشتند.

رادمهر عنوان داشت: خط مسافربری بندرشیو به قطر با توجه به موقعیت استراتژیک شهرستان پارسیان و تلاقی آن با به سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان و نزدیکی ١٠٢
مایلی آن با بندر الرویس شرایط خوبی برای توسعه گردشگری و رونق اقتصادی فراهم می‌کند.

فرماندار پارسیان همچنین از کاهش چشمگیر هزینه‌های مسافرین بین بندرشیوء و قطر خبر داد و خاطر نشان کرد: زیرساخت‌های پایانه مسافری باید هرچه زوتر جهت راه‌اندازی این خط مسافربری در بندر شیوء ایجاد شود.

وی در ادامه با اشاره به این که برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در راستای سفرهای دریایی بین بندر شیوء و جزیره کیش، جزایر گردشگری هندورابی، مارو و لاوان در اولویت این فرمانداری است اظهار داشت: رونق این خط دریایی علاوه بر رونق گردشگری باعث می‌شود شهرستان پارسیان میزبان گردشگران سراسر کشور که قصد سفر از این خط دریایی را دارند باشد که مزیت بزرگی در راه توسعه توریسم استان محسوب می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما