کدخبر : 135230
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۹:۴۶
فاقددیدگاه
پرینت

کاهش ساعت کاری ادارات هرمزگان در راستای مدیریت بحران انرژی/ تعطیلی دستگاه‌های اجرایی هرمزگان در روزهای پنجشنبه

جنوب پرس: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی هرمزگان با توجه به مصوبه هیئت محترم وزیران در راستای مدیریت بحران انرژی کاهش پیدا کرد .
تغییر ساعت کار ادارات استان بوشهر از فردا

به گزارش جنوب پرس ، ایرج حیدری در جمع خبرنگاران عنوان کرد: با توجه به مصوبه هیئت محترم وزیران و مصوبه شورای تأمین استان برای عبور از شرایط بحرانی و مدیریت مصرف انرژی، رعایت وحدت رویه با استان‌های هم‌جوار و گزارشات دستگاه‌های ذی‌ربط در خصوص وضعیت بحرانی منابع آب و برق استان، ضمن تعطیلی پنج‌شنبه‌ها، ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان از شنبه تا چهارشنبه برای عبور از شرایط بحرانی کاهش می‌یابد .

وی در خصوص زمان اجرای طرح ساعت کاری جدید در دستگاه‌های اجرایی استان خاطرنشان کرد: ساعت کاری جدید دستگاه‌های اجرایی هرمزگان برای عبور از شرایط بحرانی و مدیریت منابع انرژی از تاریخ ۲۱ خرداد ۹۷ عملیاتی می‌شود و این طرح تا ۳۱ شهریور ۹۷ ادامه خواهد یافت .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان در خصوص تغییر ساعت فعالیت دستگاه‌های اجرایی هرمزگان هم‌زمان با اجرای این طرح افزود: ساعات كاری دستگاه‌های اجرایی هرمزگان هم‌زمان با شروع این طرح از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳:۳۰ است .

حیدری با تأکید بر لزوم همراهی همگانی برای مدیریت منابع انرژی و عبور از شرایط بحرانی، اظهار کرد: صداوسیمای استان همكاری كاملی را در جهت ترویج فرهنگ صرفه‌جویی و تشویق مردم برای مدیریت مصرف انرژی با شرکت‌های آب و برق استان به عمل آورد تا استان در فصل گرم سال درزمینهٔ تأمین انرژی با مشکلی مواجه نشود .

وی با تأکید بر لزوم همراهی و همکاری اصناف برای مدیریت منابع انرژی استان، گفت: اصناف و مراكز خدماتی و تجاری ملزم به همكاری جدی و كامل در اجرای بخشنامه‌های ابلاغی صادره توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت و شركت توزیع برق استان در رابطه با مدیریت مصرف انرژی هستند .

بنا بر این گزارش ایسنا، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان تصریح کرد: صنایع سنگین و مراكز صنعتی استان ملزم به همكاری جدی و كامل در اجرای بخشنامه‌های ابلاغی صادره توسط شركت برق منطقه‌ای و شركت توزیع برق استان در ارتباط با مصرف بهینه انرژی هستند .

حیدری اضافه کرد: مراكز دانشگاهی و آموزشی استان حتی‌الامکان از پیش‌بینی و برگزاری دوره‌های ترم تابستانی برای عبور از شرایط بحرانی و مدریت مصرف انرژی خودداری کنند .

وی با تأکید بر لزوم مصرف بهینه انرژی در دستگاه‌های اجرایی استان، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی ملزم هستند تمهیدات لازم به‌منظور صرفه‌جویی در سایر هزینه‌های مصرفی را اعمال کنند .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: بیمارستان‌ها، مراكز خدمات درمانی و امدادرسانی، بانک‌ها ( به‌جز ستاد) و مراكز خدمات عمومی مشمول این بخشنامه نمی‌باشند .

حیدری بیان کرد: شرکت‌های توزیع، آب و برق منطقه‌ای استان موظف‌اند نظارت و كنترل لازم بر اجرای مصوبات ابلاغی خصوصاً در حوزه‌های تجاری، صنایع و اداری استان را انجام و گزارش کنند .

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما