کدخبر : 134946
پنج شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
فاقددیدگاه
پرینت

تحویل ۱۰۰ واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد تا پایان امسال

جنوب پرس: رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه 6 شیراز گفت: امسال با قول مساعد مسؤولان، 100 واحد مسکونی به مددجویان تحویل خواهد شد.

به گزارش جنوب پرس ، مرآت رسولی با اشاره به اقدامات کمیته متبوع در ماه ضیافت الله اظهار داشت: از ابتدای ماه مبارک رمضان ۳۲۰ حامی سرپرستی حدود ۴۰۰ یتیم را برعهده‌گرفته‌اند بدین‌صورت که ماهیانه هرکدام مبلغ ۲۰ هزار تومان به حساب شخص یتیم یا محسنین نیازمند واریز می‌کنند.

وی توزیع نزدیک به ۶۵۰۰ پرس غذا بین مددجویان در ایام ماه مبارک رمضان را از دیگر اقدامات این کمیته دانست و افزود: فردا جمعه نیز با همت یکی از خیران هزار پرس غذا بین مددجویان نیازمند توزیع می‌شود.

رسولی همچنین از کسب رتبه نخست منطقه ۶ در بحث اشتغال در شهرستان شیراز خبر داد و اظهار داشت: کمیته امداد امام (ره) منطقه ۶ شیراز در ۸ سرفصل رتبه نخست شهرستان و در استان رتبه هشتم را کسب کرده است.

این مقام مسؤول با اشاره به اهمیت سنت ازدواج و توجه کمیته به این امر نیز گفت: در راستای تشویق به سنت حسنه ازدواج نزدیک به ۴۸ هدیه در قالب جهیزیه به‌صورت نقدی به مددجویان اهدا شده است.

وی همچنین به اقدامات این کمیته در بحث خانه‌دار کردن مددجویان اشاره کرد و گفت: در عرصه مسکن که یکی از شاخص‌های توانمندی است سال گذشته تعدادی واحد مسکن مهر خریداری شد که ۴۰ واحد مسکونی در اختیار خانواده‌های نیازمند قرارگرفت و امسال نیز با قول‌هایی که داده‌شده بنا است ۱۰۰ واحد دیگر را در اختیار مدد جویان قرار دهیم.

رسولی خاطرنشان کرد: در شهرستان شیراز ۲۳ هزار و ۵۰۰ خانوار تحت پوشش هستند که در منطقه ۶ حدود ۲۶۰۰ خانوار را تحت پوشش داریم و تفاوتی که منطقه ۶ با مناطق دیگر دارد در بُعد زنان سرپرست خانوار است که ۷۰ درصد جمعیت آماری را تشکیل می‌دهند که این مسئله به دلیل ریزش جمعیت به سمت شهر صدرا به دلیل مناسب بودن بحث اجاره و خرید مسکن است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما