کدخبر : 134941
پنج شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۹:۵۸
فاقددیدگاه
پرینت

کرمان امسال یک روز هوای پاک داشته است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: شهر کرمان در فروردین ماه فقط یک روز هوای پاک داشته، در اردیبهشت روز پاکی نداشته و در خرداد ماه نیز بیشتر روزهای آن تاکنون به لحاظ شاخص های کیفی در مرحله ناسالم قرار داشته است.
رضا جزینی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در بیشتر شهرهای استان کرمان دستگاه پایش ریزگردها و گرد و غبار وجود ندارد ،افزود: این دستگاه فقط در شهرهای فهرج، ریگان، زرند و کرمان موجود است.
وی اظهار داشت: خشکیدن تالاب جازموریان به دلیل خشکسالی های اخیر و وجود رگه های معدنی در شهرستان های سیرجان و شهربابک موجب ایجاد ۱۱ کانون گرد و غبار داخلی در این استان شده است.
وی با اشاره به تصویب سند ملی و گرد و غبار در کشور گفت: ماده هفت این سند تاکید کرده که ستاد متناظر ملی در استانها تشکیل شود و ستاد یاد شده در کرمان نیز در آبان ماه سال گذشته با حضور ۱۲ دستگاه تشکیل و پیشنهاداتی مرتبط نیز اخذ شد.
شاخص آلایندگی ناشی از ذرات معلق در هوا بین صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ هوای سالم، بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۰ تا ۲۰۰ هوای ناسالم برای تمام افراد و از ۲۰۰ به بالا خطرناک است.
شهر کرمان طی ماههای اخیر بیش از پیش با بروز پدیده ریزگردها و گرد و غبار مواجه بوده است.
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما