کدخبر : 134935
سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
فاقددیدگاه
پرینت

حضور مسؤولان در روستاها مثمرثمر و مشگل‌گشاست/ زمین را به روستاییان مجانی دهیم

جنوب پرس: رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با اشاره به تاثیر حضور مسؤولان در روستاها در کاهش مشکلات و پیشرفت امور گفت: برای کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها باید زمین را بصورت رایگان به روستاییان بدهیم تا اشتغال ایجاد شود.

به گزارش جنوب پرس ، احمد مرادی صبح امروز در جمع مردم روستای سرزه شمیل اظهار داشت: نباید اجازه دهیم کشاورزان مشکل داشته و با مشاهده بی‌عدالتی‌ها  ناامید شوند.

وی افزود: وظیفه ماست که مشکلات مردم را احصاء و دسته‌بندی کنیم و به مرکز منتقل نموده تا راه چاره‌ای برایش بیاندیشیم.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس گفت: پیگیری‌ها و انتقال مشکلات موجب می‌شود حتی هیات دولت هم وارد گود شود و تصمیم گیری‌هایی انجام دهند تا به نفع مردم باشد.

مرادی تاکید کرد: از همه درخواست دارم  موضوعاتی را که مطرح می‌کنید پیگیری هم کنید تا حل شود، نمایندگان را در شناسایی مشکلات کمک کنید و خودتان هم پیگیر مسایل باشید تا بتوانیم برای آرامش مردم منطقه کارهای اساسی انجام دهیم.

وی بیان کرد: برای برطرف شدن مشکلات از تمام نمایندگان مردم بخواهید تا گوشه‌ای از کار را بگیرند و مشکل آب، برق،جاده و مدارس تخریبی در روستاها برطرف شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: به عنوان یک مسؤول و خدمتگزار  وظیفه‌ای در قبال  باوری که مردم به ما پیدا کردند داریم و این باور وظیفه‌مان را بسیار سنگین‌تر می‌کند، این باور مردمی نشان می‌دهد که بطور مستقیم و غیرمستقیم برای امور جاری استان وکشور باید تلاش کنیم.

مرادی گفت: باید به گونه‌ای عمل کنیم که انتظارات مردم در بخش‌ها و روستاها برآورده شود و همان‌گونه که اعتماد کردند و ما هم برای جلب رضایت خدا و رضایت مردم نهایت تلاش خود را خواهیم کرد.

وی با اشاره به مشکلات بی‌آبی در استان گفت: شایسته نیست مردم در کنار دو سد قرار داده باشند اما بی‌آب باشند، مشکلات را کم کنیم تا مهاجرت از روستا به شهر کاهش یافته، باید با غیرتمندی مسیر مهاجرت را از شهر به روستا تغییر دهیم.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس افزود: باید نگاه و باورمان را عوض کنیم و آن را به مردم انتقال دهیم حتی در سطح کلان و ملی هم این تغییر می‌تواند چاره ساز باشد، امروز نگاه ما با سال‌های اوایل انقلاب بشدت تغییر کرده است، آن سال‌ها مدیران خود را موظف می‌دانستند که در میان مردم و در روستاها حضور یابند اما امروز این نگاه وجود ندارد و باورها تغییر یافته است.

مرادی تاکید کرد: در آن سال‌ها انتقال برق، آب و حتی جاده‌کشی بسیار به سختی انجام می‌شد اما بالاخره  با سرسختی و تلاش عوامل اجرایی انجام می‌شد و مردم بسیار خرسند و خوشحال بودند که مشکلات‌شان حل می‌شود، اما بعد از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب، مردم تمایلی به ماندن در روستاها ندارند و هر روز با مشکلات بیشتری مواجه می‌شوند مثلا دریافت تسهیلات بانکی برای ساخت مسکن روستایی که مصوبه دولت هم هست و نباید سختگیری برای وثیقه باشد اما می‌بینیم که بانک‌ها قوانینی مافوق قوانین کشور ایجاد می‌کنند و عملا مانعی برای ارائه تسهیلات به مردم می‌شود.

وی گفت: حتی به استاندار هم عرض کردم زمین را در روستاها به مردم مجانی بدهیم تا کمکی به روستاییان بشود و مردم بمانند و مهاجرت را کاهش دهند تا به ایجاد اشتغال کمک کنیم.

مرادی گفت: از تمامی شوراها درخواست داریم که نا امید و دلسرد نشوند و باور داریم که برای توسعه هر روستا باید خودمان تلاش کنیم، ماهم به عنوان نماینده مردم در برابر مردم مسؤولیم و باید از زمان خود نهایت استفاده را بکنیم.

وی در پایان افزود: بسیار بد است کسی رئیس شورای روستا و یا نماینده مردم در مجلس باشد و در زمان مسؤولیت، مردم او را نشناسند و کمتر در میان خود حضورش را حس کرده باشند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما