کدخبر : 134911
سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
فاقددیدگاه
پرینت

ویژه برنامه‌های تبیین حماسه ۱۵ خرداد در استان بوشهر برگزار شد

جنوب پرس: هم‌زمان با سراسر کشور، با حضور اقشار مختلف مردمی و ائمه جمعه ،ویژه برنامه‌های تبیین حماسه 15 خرداد در استان بوشهر برگزار و سخنرانان به تبیین چرایی عملکرد حضرت امام برای مقابله با دستگاه کفر پهلوی، ریشه‌یابی انقلاب اسلامی و نقش حضرت امام در پیروزی انقلاب پرداختند.

به گزارش جنوب پرس ، هم‌زمان با سراسر کشور، از صبح امروز ویژه برنامه‌های بزرگداشت روز ۱۵ خرداد که از عنوان به عنوان مبدا پیروزی انقلاب اسلامی با افشاگری‌های حضرت امام راحل(ره) بر علیه دستگاه طاغوت پهلوی یاد می‌شود در سراسر استان بوشهر نیز آغاز شد.

حجت‌الاسلام محمدحسن پاکراه صبح امروز در سال‌روز گرامیداشت ۱۵ خرداد در حسینیه عاشقان ثارالله در بوشهر اظهار داشت: نخستین جرقه حرکت انقلاب، با خون شهدای ۱۵ خرداد آغاز شد که با درایت و هوشیاری حضرت امام راحل(ره) همراه و به انقلاب اسلامی ختم شد.

وی افزود: روز ۱۵ خرداد از این جهت در تاریخ معاصر ایران از اهمیت بالایی برخوردار است که فردی مانند حضرت امام(ره) با تمام وجود در مقابل دستگاه فساد پهلوی ایستاد و با سخنان کوبنده خود، تمام جنایات آن رژیم طاغوتی را برملا کرد.

مفسر قرآن کریم  و استاد حوزه علمیه قم  تصریح کرد: کارکرد حضرت امام در این روز که به دستگیری ایشان انجامید، سبب شد که طلیعه یک انقلابی دینی از نوع اسلام ناب محمدی(ص) در کشور آغاز و این روز در سال ۱۳۴۲ به عنوان مبداء انقلاب اسلامی شناخته شود.

پاکراه با اعلام این که پس از دستگیری حضرت امام خمینی(ره) در ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲، قیام مردمی علیه رژیم شاهنشایی در شهرهای مختلف ایران آغاز شد، عنوان کرد: هر روز که از این تاریخ تا ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ گذشت، رگه‌های بیشتری از فساد و وابستگی رژم منحوس پهلوی توسط حضرت اما(ره) به گوش جهانیان رسانده شد به گونه‌ای که آن همه رشادت‌ها و ایثارگری‌های حضرت امام سبب شد که مردم ایران آگاه‌تر از هر زمان دیگر، اقدام به برچیدن بساط دستگاه ظلم و جور پهلوی شوند و شجره انقلاب اسلامی در خاک ایران کاشته شود.

پاکراه با بیان اینکه امام خمینی(ره) بر ۱۵خرداد ۴۲ به عنوان مبدا انقلاب توجه ویژه داشتند گفت: ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ آغاز شکل‌گیری انقلاب اسلامی  است که با قیام مردمی آغاز شد و در ۲۲ بهمن ماه این شجره طیبه به ثمر نشست.

به گزارش فارس، این مراسم در دیگر نقاط استان بوشهر نیز با حضور اقشار مختلف مردمی و ائمه جمعه انجام و سخنرانان به تبیین چرایی عملکرد حضرت امام برای مقابله با دستگاه کفر پهلوی، ریشه‌یابی انقلاب اسلامی و نقش حضرت امام در پیروزی انقلاب پرداختند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما