کدخبر : 134847
یکشنبه 3 ژوئن 2018 - 21:09
فاقددیدگاه
پرینت
در مراسمی با حضور مسئولین ؛

آیین تودیع و معارفه فرماندار کازرون برگزار شد

آیین تودیع و معارفه فرماندار کازرون با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس و مقامات محلی یکشنبه در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش جنوب پرس ، امام جمعه کازرون با توجه به وقایع اخیر کازرون و برپایی تجمعات در ارتباط با طرح تقسیم این شهرستان گفت: ️اگر از ابتدا تصمیم ‌ها براساس رعایت همه جوانب می ‌بود، شاید کار به اینجا نمی‌رسید.
حجت الاسلام محمد خرسند افزود: هیچ چیزی بدتر از مایوس شدن و ناامید شدن نیست، با عملکردمان مردم را امیدوار کنیم زیرا عملکرد مسئولان در امیدواری و ناامیدی مردم بسیار موثر است.
وی گفت: از تلاش‌های آقای استوار میمندی فرماندار قبلی کازرون تشکر می ‌کنم و به آقای دهقان فرماندار جدید که از فرزندان این سرزمین هستند تبریک می گویم و امیدوارم با روحیه جوانی و با انگیزه انقلابی بتوانند یک مدیریت انقلابی از خودشان به نمایش بگذارند.
خرسند بیان کرد: به عنوان یک شهروند و به عنوان امام‌جمعه به همراه سایر ائمه جمعه این آمادگی را داریم که با آقای دهقان همکاری بشود تا شهرستان از مرحله حساسی که در آن واقع شده با صمیمیت و اخوت و برادری بگذرد.
امام جمعه کازرون همچنین با یادآوری شب های قدر و ایام ارتحال امام خمینی به موقعیت حساس جامعه امروزاشاره کرد و گفت: باید هم مردم هم مسئولان مراقب باشند که بهانه دست دشمن ندهند و مردم با حضورشان در صحنه و مسئولان با تصمیمات سنجیده از تصمیماتی که می تواند حاشیه ایجاد کند پرهیز کنند.
حجت الاسلام خرسند افزود :امروز دشمن برای دشمنی با نظام شمشیر از رو بسته و اگر کاری نکرده است نتوانسته ونمی تواند.
وی گفت:ما باید با عملکردمان مردم را امیدوار کنیم ، رسانه های معانداز پیشرفت های بعداز پیروزی انقلاب حرف نمی زنند و دست روی نقاط ضعف می گذارند.
امام جمعه کازرون افزود: دولتمردان باید مراقب گفته ها باشند هم مردم هم فرهیختگان و خواص و اصحاب رسانه باید مراقب باشند و کاری نکنیم که دشمن سود ببرد.
همچنین حسین رضازاده نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی گفت: به عنوان نماینده همه مردم، بلکه ۸۰ میلیون جمعیت ایران وظیفه دارم حوادث کازرون را ریز به ریز بیرون بیاورم و عوامل اصلی را به مردم معرفی کنم.
وی گفت: باید تاوان اینها را پس بدهیم. زمان زدن و در رفتن گذشت و تمام شد. زمانی که به عنوان نماینده مردم انتخاب شدم، این را گفتم.
رضازاده بیان کرد: تقسیمات در کشور یک چیز معمول است و نباید در مقابل خواست مردم بایستیم، بنده به عنوان نماینده مردم سوگندی که خورده بودم این بود که مقابل حرف مردم نایستیم.
نماینده کازرون در مجلس گفت: یک کسانی که در همین شهر(کازرون) مسئولیت داشتند، انتظار داشتیم واقعیت را به مردم بگویند، ولی کاملا جریانشان دروغ و وارونه گفتن به مردم بود.
محمد هادی پژوهش جهرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس دراین جلسه گفت: ما امروز نیاز به آرامش داریم. شرایط ایجاب می کند که در رابطه با آینده صحبت کنیم تا اینکه بخواهیم بپردازیم که کی و چی، اگر بنده هم مقصر باشم، مرا به پای میز محاکمه خواهند آورد.
وی به اخلاق و سیره و زندگانی حضرت علی (ع) اشاره کرد و گفت: اگر پیرو علی (ع) هستیم باید صبوری، بزرگواری، سعه صدر آن حضرت را داشته باشیم.
بنا بر این گزارش ایرنا، پژوهش افزود: مردم ولی نعمت ما هستند همه کاره مردم هستند ما نباید در پستی که قرار گرفتیم به اسم مردم به نام مردم به مردم پشت کنیم.
معاون استانداری فارس گفت: اتفاقی که در کازرون افتاد بسیار تلخ بود هیاتی قرار است این حادثه را بررسی کند تا مسببان شناسایی شوند.
سخنان نماینده کازرون در مجلس با واکنش امام جمعه این شهر و ترک جلسه از سوی حجت الاسلام خرسند همراه شد.
رضازاده نماینده مجلس پس از آیین تودیع و معارفه برای دلجویی به دفتر امام جمعه این شهر رفت. اطلاعات تکمیلی تا لحظه انتشار این خبر در اختیار رسانه ها قرار نگرفت.
اشاره مقامات یادشده به وقایعی است که از حدود هفت ماه پیش در کازرون با تجمع و اعتراض برخی افراد به طرح موسوم به تقسیم کازرون رخ داد.
در این وقایع که اوج آن در اواخر اردیبهشت بود، درگیری هایی رخ داد و به اموال عمومی آسیب رسید.
معترضان از طرح تقسیم کازرون که درحال بررسی است، خشنود نیستند زیرا می گویند احتمال دارد مناطق بیشاپور، تنگ چوگان، امامزاده سید حسین و دشت برم از کازرون جدا شود.
در آیین تودیع و معارفه از ابراهیم استوار میمندی تقدیر و داریوش دهقان به عنوان فرماندار جدید کازرون معرفی شد.
کازرون در ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما