کدخبر : 134815
یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴
فاقددیدگاه
پرینت

موانع توسعه طرح های پرورش میگو در هرمزگان مرتفع شود

جنوب پرس:  معاون امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: شیلات هرمزگان به همراه فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط استان نسبت به رفع موانع توسعه طرح های پرورش میگو اقدام کنند.

فصل صید میگو در هرمزگان

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از استانداری هرمزگان، ایرج حیدری در نشست بررسی مسائل و مشکلات و تعیین تکلیف واگذاری اراضی پرورش میگوی استان هرمزگان به متقاضیان، بیان داشت: شیلات هرمزگان به سرانجام رسیدن طرح های پرورش میگو در سطح استان را با جدیت دنبال کند و اگر موانعی در مسیر وجود دارد با همکاری مدیران دستگاه های اجرایی آنها را مرتفع سازند.

وی گفت: نیاز است اداره کل شیلات استان  در حوزه پیگیری مسائل شیلاتی برنامه  و هدف مشخص  را دنبال کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان اظهار داشت: اراضی پرورش میگو باید به افراد واجد شرایط واگذار شود تا از مسائل و مشکلات بعدی در این زمینه پیشگیری به عمل آید.

حیدری تصریح کرد: برای رفع مسائل و مشکلاتی که در سطح شهرستان های تابعه استان نظیر قشم، سیریک، میناب و جاسک در زمینه توسعه طرح های شیلاتی به ویژه پرورش میگو وجو دارد شیلات استان سریعا اقدام  کند.

وی  با اشاره به لزوم تهیه اطلس اراضی پرورش میگوی استان، خاطرنشان کرد: شیلات استان در روند تهیه این اطلس سرعت عمل بیشتری به خرج دهد تا این طرح در موعد مقرر آماده شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با تاکید بر استفاده از ظرفیت فرمانداران در رفع مشکلات حوزه شیلات استان، عنوان کرد: در پیگیری مسائل و مشکلات طرح های پرورش میگو در سطح شهرستان های استان، شیلات از ظرفیت فرمانداران بهره ببرد و در این زمینه فرمانداران  از اختیارات کافی برخوردارند و مدیران دستگاه های اجرایی نظرات فرمانداران را در طرح ها لحاظ کنند.

حیدری با تاکید بر جانمایی مناسب طرح های توسعه و تکثیر میگو، افزود: سایت های تکثیر و پرورش میگو در سطح استان به ویژه شهرستان بندرعباس باید به گونه ای جانمایی شوند که مانع توسعه شهر نشوند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما