کدخبر : 134802
یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶
فاقددیدگاه
پرینت

نمایشگاه کتب ومحصولات قرآنی درماه مبارک رمضان/نمایش آثار خطی

جنوب پرس:  نمایشگاه کتاب با عناوین مذهبی قرآنی همراه با محصولات فرهنگی قرآنی ویژه ماه مبارک رمضان در نی ریز برپاشد.

کتابخوانی

به گزارش جنوب پرس ، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نی ریز با اعلام این مطلب، گفت: هزار جلد کتاب با ۱۰۰ عنوان در زمینه های گوناگون اعم از مذهبی، قرآن و ادعیه، فلسفه،ادبیات، روانشناسی، تاریخی، اجتماعی و فرهنگی، داستان و محصولات فرهنگی و سمعی و بصری و … در ۲ نمایشگاه عرضه شده است.

فاطمه قرایی، افزود: نمایشگاه های قرآنی  در دو مکان در فروشگاه فرهنگی و مذهبی مشکات روبروی مسجد خاتم الانبیاء و فروشگاه کتاب صادق روبروی مدرسه شاهد، برپا شده است و  کتاب ها با تخفیف ویژه  به مردم عرضه می شود .

وی با یادآوری اینکه این نمایشگاه تا پایان ماه مبارک رمضان پذیرای دوستدارن کتاب است از برگزاری نمایشگاه آثار خوشنویسی هم خبر داد و گفت: همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، نمایشگاه آثار خطی استاد میرزا احمد نی ریزی در محل نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گشایش یافت.

این نمایشگاه مزین به  آثار خطی نفیس استاد میرزا احمد نی ریزی می باشد که در طول ماه مبارک رمضان از ساعت ۸ تا۱۴ در معرض دید عموم خواهد بود.

میرزا احمد نیریزی، از بزرگترین خوشنویسان نسخ نویس و کاتبان قرآن در قرن دوازدهم هجری است که در اواخر حکومت صفوی می زیست؛ وی به دعوت آخرین پادشاه صفویان به اصفهان مهاجرت کرد و در دربار شاه سلطان حسین صفوی به کتابت قرآن و ادعیه نسخ دینی مشغول بوده است پادشاه صفوی میرزا احمد را به سلطانی ملقب کرد او به همین مناسبت برخی از آثارش را به عبارت سلطانی رقم و امضا کرده است او بیش از نیم قرن(۱۰۹۶-۱۱۵۲ق) خوشنویسی کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، میرزا احمد نی ریزی شیوه مخصوصی درخط نسخ بوجود آورد که سرمشق نسخ نویسان ایران شد که به نسخ ایرانی معروف است؛ بسیاری از ادعیه و مرقعات به خط او در موزه های بزرگ ایران و جهان برجای مانده است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما