کدخبر : 134630
شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
فاقددیدگاه
پرینت

برپایی نمایشگاه امسال با محوریت گردشگری ادبی

جنوب پرس: معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از تبدیل نمایشگاه کتاب به رویدادی فرهنگی با محوریت گردشگری ادبی خبر داد.

مهدی امیدبخش معاون فرهنگی ارشاد فارس

به گزارش جنوب پرس ، مهدی امیدبخش با بیان اینکه دوره آینده نمایشگاه کتاب فارس صرفا معطوف به فروش کتاب در سایت آن نخواهد بود، گفت: تمامی فضای شهری و مجموعه های فرهنگی و هنری با رویکرد نشر و نشست های تخصصی ادبی و کارگاه های آموزشی در حوزه کتاب در کنار این رویداد بزرگ برگزار خواهد شد.

وی با اعلام اینکه نمایشگاه کتاب استان فارس نیمه نخست آذرماه امسال برگزار خواهد شد، از تدوین آیین نامه جدیدی برای این نمایشگاه خبر داد و افزود: تدوین آیین نامه پس از اتمام در کارگروه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس جهت طرح در کارگروه گردشگری استانداری مطرح خواهد شد.

امیدبخش با دادن این اطمینان به علاقه مندان یارمهربان اظهار کرد: با تعامل بین دستگاهی قطعا آثار و نتایج این رویداد فرهنگی به یکی از جریان های حوزه گردشگری ادبی تبدیل خواهد شد.

معاون فرهنگی و امور رسانه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به اهمیت نقش حوزه ادبی در جذب گردشگر، چشم انداز این رویداد را همراه با خوش بینی دانست و گفت: اگر این موفقیت حاصل شود و نمایشگاه رویکرد گردشگری ادبی پیدا کند قطعا در جذب مخاطب موفق خواهیم شد، اینکه رویدادی مانند نمایشگاه کتاب جدا از اهمیت خرید کتاب و رونق اقتصادی حوزه نشر برپا شود، بدون شک باید به رویدادی با هدف گردشگری ادبی تغییر یابد.

امیدبخش در عین حال تصریح کرد: باید در طول برگزاری نمایشگاه کتاب استان فارس شاهد جریان سازی فرهنگی و ادبی باشیم.

وی همچنین با تاکید به نقش شیراز بعنوان شهر خلاق ادبی افزود: نگاه امسال نمایشگاه معطوف به برنامه ریزی برای عموم مردم در جای جای شهر، با رویکرد محله محور در نقاط مختلف دارد.

معاون فرهنگی و امور رسانه ارشاد فارس بیان داشت:  برنامه ریزی امسال بیشتر برای کتاب نخوان هاست و نیاز جامعه امروز با پرداختن به آنچه انجام نمیشود خود راه حلی برای دست یابی به آسیب های اصلی و زیرساختارهایی است که نیاز  آن بشدت دیده می شود که توجه به کتاب نخوانها از همین منظر وارد موضوع خواهد شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما