کدخبر : 134599
شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
فاقددیدگاه
پرینت

ضرورت توجه سازمان‌های اداری در خدمت به سالمندان

جنوب پرس: نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر گفت: ترویج فرهنگ احترام به بزرگان و سالمندان و توجه همه سازمان‌های دست‌اندرکار برای خدمت به سالمندان و بازنشستگان ضروری است.

به گزارش جنوب پرس ، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری صبح امروز در نشست با اعضای هیات مدیره بنیاد فرزانگان جهان‌دیده استان بوشهر و شورای مردمی برنامه‌ریزی و تکریم سالمندان اظهار داشت: سالمند در جغرافیای جمعیتی به عنوان هویت هر جامعه محسوب می‌شود که نیاز است مورد تکریم واقع شود.

وی افزود: خوشبختانه سالمندان در تمام مکاتب فکری و دینی و همه جوامع بشری مورد تکریم و احترام هستند و دین اسلام به سالمندان به عنوان برکت در خانواده و قوه تعقل و کانون تجربه در جامعه نگاه ویژه‌ای دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: ترویج فرهنگ احترام به بزرگان و
سالمندان و توجه همه سازمان‌های دست‌اندرکار برای خدمت به سالمندان و بازنشستگان ضروری است.

صفایی‌بوشهری خطاب به دست اندرکاران بنیاد سالمندان عنوان کرد: برنامه‌ریزی اصولی و علمی در بنیاد فرزانگان جهت تحقق اهداف و چشم‌انداز سند سالمندی قابل تحسین است.

مدیرعامل بنیاد فرزانگان جهان‌دیده استان بوشهر در این نشست با بیان آمار سالمندان گفت: هم اکنون ۸۰۰ میلیون نفر از جمعیت جهان، هفت میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت ایران و ۸۰ هزار نفر از جمعیت استان بوشهر را افراد بالای شصت سال تشکیل می‌دهند.

غلامحسین کروبی افزود: از نظر میانگین سنی استان گیلان با دوازده درصد پیرترین و استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کهکیلویه و بویراحمد و بوشهر جوان‌ترین جمعیت را در کشور دارند.

وی اضافه کرد : با توجه به رشد سریع جمعیت سالمند و پیش‌بینی آمار ۳۰ درصدی سالمندان تا سال ۲۰۵۰ میلادی در جهان، آسیا و ایران لازم است همه سازمان‌ها و ادارات برای ارائه خدمات مختلف به سالمندان برنامه‌ریزی نمایند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما