کدخبر : 134492
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
فاقددیدگاه
پرینت

نیروی دریایی در اوج اقتدار است/ رصد مستمر تحرکات در خلیج فارس

جنوب پرس:  فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز نیروی دریایی سپاه در اوج اقتدار است و دشمن توانمندی‌های نظامی ما را به خوبی درک کرده است.

سردار منصور روانکار

به گزارش جنوب پرس ، سردار دریادار دوم منصور روانکار صبح چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه فرمانده پایگاه دریایی انصارالحسین شهرستان دیر، رمضان را طلای سال و نگین ماه‌ها برشمرد و اظهار داشت: نیروی دریایی سپاه با توان و اقتدار بالا اجازه هیچ‌گونه نفوذ و ناامنی را در خلیج فارس به دشمنان نخواهد داد.

روانکار با بیان اینکه اقتدار و عزت از نعمت های بزرگ الهی به شمار می‌روند که جمهوری اسلامی این جایگاه را به خوبی لمس کرده است، افزود: اقتدار و ایستادگی روزافزون نظام اسلامی دشمنان را به ذلت کشانده است.

وی با بیان اینکه آمریکا به لحاظ توان نظامی دریایی حاکم بر آب‌ها و به وسیله قدرت دریایی بر جهان تسلط پیدا کرده است، تصریح کرد: نیروهای آمریکایی و فرامنطقه‌ای قدرت و جرات رویارویی با سپاه دریایی را در خلیج فارس ندارند و تجربه این رویایی را بارها لمس کرده‌اند.

رصد مستمر تحرکات در خلیج فارس

فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه سپاه در حوزه فرهنگی، امنیتی، عقیدتی، دفاعی و… به صورت ویژه حضور داشته است و این حضور با برنامه‌ریزی مدون است، گفت: امروز نیروی دریایی سپاه در کانون بحران و لانه جاسوسی استکبار در خلیج فارس، وظیفه امنیت و مقابله با هر گونه تهدید دشمنان و آبادانی سواحل را بر عهده دارد.

سردار روانکار با اشاره به اشراف کامل اطلاعاتی و عملیاتی نیروی دریایی بر خلیج فارس، تاکید کرد: خلیج فارس به صورت مستمر رصد می‌شود و کوچکترین تحرک دشمن زیر ذره‌بین است.

وی، علاقمندی مردم و مدیران ارشد به دریا را از مولفه های دکترین ملی برشمرد و اظهار داشت: استفاده از منابع زیر زمینی،تجارت دریایی بین المللی،کشتیرانی بین المللی و برقراری خطوط مواصلاتی جزئی از قدرت دریایی است که جمهوری اسلامی به خوبی این جایگاه را درک کرده است.

حفاظت از تاسیسات نفت و گاز

روانکار، حراست و حفاظت از تاسیسات نفت و گاز در منطقه و بخشی نیز در استان هرمزگان از اهداف منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه، برشمرد و تصریح کرد: امروز منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه یکی از قویترین رده‌های سپاه و نیروی دریایی است.

فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، راه‌اندازی مدارس بیت‌الزهرا و بیمارستان ۳۴ تختخوابی چاه مبارک را از جمله فعالیت های انجام شده این نهاد مقدس برشمرد و افزود: پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی در همه مرزهای سیاسی، جغرافیایی و اقتصادی یک افتخار بزرگ است که باید شاکر این نعمت الهی باشیم.

دریادار دوم منصور روانکار با بیان اینکه همه تصمیمات ولی حاکم بر این آب و خاک چیزی جز معجزه نبوده است، گفت:مقام معظم رهبری تنها کسی است که همیشه در کلام و بیانش اقتدار به معنای واقعی وجود دارد و این بزرگترین افتخار برای جمهوری اسلامی است.

در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش‌های سرهنگ مجید فولادی فرمانده پایگاه انصارالحسن منطقه چهارم سپاه در دیر، سرهنگ بهرام امیرنژاد به عنوان فرمانده جدید این پایگاه معارفه شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما