کدخبر : 134471
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۹:۵۷
فاقددیدگاه
پرینت

خانه ملت یا دولت؟!

جنوب پرس: قطعا "مجلس شورای اسلامی" خانه ملت است، اما زدوبند ها و معاملات اینچنینی این شائبه را بوجود می آورد که برخی مجلس را یک وسیله برای لاپوشانی عملکرد ضعیف دولت می دانند!

به گزارش جنوب پرس ، قطعا یکی از چالش های مهمی که در ماه های گذشته با آن روبرو بوده ایم مساله موسسات مالی و اعتباری است. جمع زیادی از مردم به امید دریافت تسهیلات و یا سودهای ماهانه، سرمایه زندگی خود را در این موسسات به امانت گذاشتند اما ناگاه پس از انتخابات ریاست جمهوری و در شرایطی که حسن روحانی با وعده گشایش اقتصادی و رونق و اشتغال و… رای مردم را بنام خود کرد، موسسات اعتباری و حتی برخی بانک های خصوصی با بحران مواجه شدند و کار به جایی کشید که ماه ها در مقابل ساختمان های مجلل این موسسات صف طویل مالباختگانی را می دیدیم که بعضا حتی استقراض کرده بودند تا بتوانند برای کار و اشتغال خود سرمایه ای فراهم کنند و موسسات خوش آب و رنگ و البته پر تبلیغات! همه آرزوهایشان را به سراب تبدیل کرده بودند!

گفتنی ها در این باب فراوان است و قرار نیست در این یادداشت به پیگیری این ماجرا بپردازیم اما این مقدمه را از آن جهت عرض کردم که بدانید “طرح سوال از رئیس جمهور” یک اقدام حداقلی و بدیهی از طرف نمایندگان مجلس بوده، اقدام حداقلی که با حداکثر لابی ها و زدوبند های سیاسی و شاید هم… پس از انصراف برخی نمایندگان از دستور کارِ خانه ملت! خارج شد… خب انتظار می رفت که نمایندگان مردم استان خوزستان که در کنار همه مشکلات زیست محیطی و… سهم عمده ای از خسارات مالی را نیز در این ماجرا متحمل شده اند وارد میدان شوند و از نمایندگان انصراف دهنده  “پیگیری بی تعارف حقوق مردم” را مطالبه کنند اما متعجبیم و صد البته متأسفیم که پنج نفر از نمایندگان خوزستان هم امضای خود را پس گرفته اند!

حبیب الله کشت زر، جلیل مختار، هدایت الله خادمی، عامر کعبی و راضی نوری نمایندگان خوزستانی هستند که مشخص نیست کدام مصلحت را بالاتر از احقاق حقوق مردم دانسته اند و امضای خود را پس گرفتند!

اقبال محمدیان، همایون یوسفی، جواد کاظم نسب و فریدون حسنوند نیز نمایندگانی هستند که در این خصوص از ابتدا متن سؤال از رئیس‌جمهور را امضا نکرده بودند.

در بررسی عوامل کاستی ها و مشکلات امروز خوزستان نباید آدرس های غلط و دور و دراز داد، وقتی برخی نمایندگان مجلس با یک تماس یا وعده استاندار و یا هر مدیر دولتی حاضر می شوند وظیفه و تکلیف اصلی خود را نادیده بگیرند، چرا باید برای پیدا کردن عامل مشکلات و گرفتاری های مردم خوزستان راه دور و دراز برویم؟! البته باید دقت داشت که این نمایندگان را خودمان برگزیده ایم!

قطعا “مجلس شورای اسلامی” خانه ملت است، اما زدوبند ها و معاملات اینچنینی این شائبه را بوجود می آورد که برخی دولتی ها و بعضی از افرادی که در جایگاه نمایندگی قرار گرفته اند مجلس را یک وسیله برای لاپوشانی عملکرد ضعیف دولت می دانند!

 منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما