کدخبر : 134463
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۹:۴۸
فاقددیدگاه
پرینت

تولید بیش از ۳ میلیون بچه ماهی در شهرستان‌ دشتی

جنوب پرس: رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دشتی گفت: سه میلیون و 170 هزار بچه ماهی در بزرگترین مرکز پرورش ماهی در سیستم مدار بسته کشور در شهرستان دشتی تولید و به چهار استان جنوبی کشور حمل شد.

به گزارش جنوب پرس ، احمد ایزدی امروز دشتی اظهار داشت: اداره دامپزشکی شهرستان دشتی چهار مرکز تکثیر میگو را پوشش می‌دهد که یک مرکز در روستای گلستان و سه  مرکز در شهرستان تنگستان قرار دارند.

وی افزود: از سه مرکز فعال در این دو شهرستان، دامپزشکی اقدام به صدور گواهی سلامت برای بیش از ۲۳۰ میلیون قطعه لار و میگو  کرده است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دشتی تصریح کرد: در سایت پرورش میگوی مند شهرستان دشتی، ۴۰ شرکت وجود دارد که سال گذشته از ۱۳۳ میلیون و ۳۱۵ هزار لارو میگو وارد شده  به سایت، بیش از یک هزار و ۷۰۰ تن میگو خوراکی برداشت شد.

وی یادآور شد: بزرگترین مرکز پرورش ماهی در سیستم مدار بسته کشور در روستای چاه پهن تحت نظار شبکه دشتی است که در سال ۱۳۹۶ بیش از ۵ میلیون و ۶۹۰ هزار بچه ماهی وارد آن شده است.

ایزدی بیان کرد: سال گذشته بیش از ۳ میلیون و ۱۷۰ هزار بچه ماهی در این مرکز تولید و جهت پرورش در مراکز پرورش ماهی در قفس و مزارع خاکی به چهار استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خوزستان و بوشهر حمل شده است.

وی یادآورشد: سال گذشته در شهرستان دشتی بیش از ۱۰۸ هزار دام ثابت و سیار بر علیه تب برفکی به صورت رایگان واکسینه شده‌اند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما