کدخبر : 134462
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۹:۴۶
فاقددیدگاه
پرینت

نخستین نمایشگاه عکس جلوه‌های قرآنی در شهرستان دشتی گشایش یافت

جنوب پرس: با حضور مسئولانف نخستین نمایشگاه عکس جلوه‌های قرآنی در شهرستان دشتی گشایش یافت.

به گزارش جنوب پرس ، حمیده ماحوزی امروز در شهرستان دشتی اظهار داشت: روز گذشته نخستین نمایشگاه عکس جلوه‌های قرآنی در جهان اسلامی در شهرستان دشتی گشایش یافت.

وی افزود: عرصه‌های نوین هنری جایگاه عالمانه کسانی است که با شجاعت اقدام به خلق آثار و کارکردی متفاوت در عرصه هنر و به خصوص هنر دینی می‌کنند.

فرماندار شهرستان دشتی نیز گفت: نمایشگاه عکس جلوه‌های رحمانی قرآن کریم کار جدیدی است که برای نخستین بار در کشور در دشتی افتتاح شد.

عبدالله نادری افزود: این تابلوها عکاسی، با آیات الهی دارای پیام جالبی برای مخاطب به‌ویژه برای دانش آموزان است.

وی تأکید کرد: از همه مردم دشتی به‌ ویژه دانشگاهیان، دانش آموزان و فرهنگیان که در این نمایشگاه حضور پیدا کنند و کار زیبایی که ناصر گلی آن را دایر کرده‌اند بازدید کنند.

ناصر گلی عکاس و فیلم‌ساز ملی بیان داشت: نگریستن به جلوه‌های رحمانی پروردگار به خصوص آن بخش که قابل تجربه است می‌تواند عامل مهمی در پرورش زمینه‌های خودباوری و خودشناسی باشد که برای نخستین بار در جهان اسلامی رونمایی می‌شود.

وی ادامه داد: در قرآن بسیاری از آیات خداوند انسان را تشویق در دیدن و تفکر در جلوه‌های خلقت الهی می‌کند.

وی تصریح کرد: این نمایشگاه حاصل دوازده سال تحقیق و پرداختن به جلوه‌های رحمانی خداوند در قرآن و مطالعه و سیر دریافتن نمونه‌های عینی آن در طبیعت است.

گلی اضافه کرد: از نکاتی که می‌توان به آن اشاره نمود مستند بودن تمام تصاویر در کشور اسلامی عزیزمان ایران است.

وی عنوان کرد: ۱۹ تابلویی که در معرض دید قرار دارد از کتاب سه‌جلدی جلوه‌های رحمانی که در قطع مربع با الهام از خانه خداست و هر جلد به نیت ۷۲ تن شهدای کربلاست تهیه‌ شده است.

گفتنی است این نمایشگاه تا پایان ماه رمضان صبح و عصر پذیرای علاقه‌مندان می‌باشد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما