کدخبر : 134457
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۹:۴۲
فاقددیدگاه
پرینت

دوقلوهای جهرمی در حوزه کارآفرینی برتر شدند/ خدماتی فراتر از استان

جنوب پرس: مهرداد و مازیار الطافی برادران دوقلوی جهرمی در همایش ملی انتخاب جوانان کارآفرین کشور در حوزه سمن‌ها، مقام اول و دوم کشور را از آن خود کردند.

به گزارش جنوب پرس ، مهرداد و مازیار الطافی برادران دوقلوی جهرمی هستند که در همایش ملی انتخاب جوانان کارآفرین کشور در حوزه سمن‌ها، مقام اول و دوم کشوری را از آن خود کردند.

مدیر انجمن خیریه موج مهربانی با اشاره به برتر شدن این مجموعه به عنوان سمن برتر در حوزه کارآفرینی کشور می‌گوید: امسال در همایش جوانان کارآفرین که در گیلان برگزار شد موفق به کسب رتبه اول کشور شدیم.

مهرداد الطافی ادامه می‌دهد: در این همایش سمن‌های مختلفی که از سراسر کشور شرکت کرده بودند در ۳ مرحله مورد داوری قرار گرفتند و خیریه ما به دلیل اقدامات موثری که در حوزه کارآفرینی در جهرم و کشور انجام داده بود، شایسته مقام نخست دانسته شد.

کارآفرینی برای مادران سرپرست خانوار

مدیر این موسسه خیریه با تاکید بر وضعیت اقتصادی و معیشتی مادران سرپرست خانوار اظهار می‌کند: ۳ کارگاه آموزشی برای حمایت از اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار، تحت پوشش سمن ما برگزار می‌شود.

الطافی می‌افزاید: در کارگاه اول که به آموزش خیاطی اختصاص داده شده است حدود ۲۵۰ بانو که مادران سرپرست خانوار هستند در جهرم پس از طی دوره آموزشی مشغول به کار هستند.

مدیر این سمن برتر با اشاره به ۲ کارگاه آموزشی دیگر که توسط این موسسه برگزار می‌شود، اضافه می‌کند: کارگاه قالیبافی و گیاهان دارویی از این موارد هستند که برای این افراد فرصت شغلی ایجاد می‌کنند.

یک آمار آموزشی

مهرداد الطافی با ابراز رضایت از همکاری این مجمع با اداره آموزش فنی و حرفه‌ای اعلام می‌کند: با تعاملی که با این سازمان برقرار کردیم برای مادران سرپرست خانوار و کودکان کار خیابانی فرصت برخورداری از آموزش برای افراد تحت پوشش خود ایجاد کردیم به طوری که روزانه ۴۰ نفر در مجتمع آموزشی ما دوره‌های مورد نظر خور را می‌گذرانند.

وی با اشاره به اقداماتی که موسسه خیریه موج مهربانی در خارج از جهرم به انجام رسانده، بیان می‌کند: برای ۱۰۰ زن سرپرست خانوار در سیستان و بلوچستان در رشته‌هایی همچون سوزن دوزی و ۱۰۰ تن دیگر در هرمزگان در کارگاه تولیدی خیاطی ایجاد اشتغال کردیم که به دلیل انجام مجموعه گسترده فعالیت‌ها به عنوان مقام نخست اشتغال‌زایی در همایش ملی انتخاب جوانان کارافرین در گیلان شناخته شدیم.

یک سمن برتر دیگر در جهرم

مدیرعامل انجمن بچه‌های شهر باربد در جهرم که به عنوان سمن برتر کشور برای دومین سال متوالی انتخاب شده است نیز بیان می‌کند: این انجمن در حوزه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی، گردشگری و منابع طبیعی در همایش گیلان رتبه اول را از آن خود کرد.

مازیار الطافی ادامه می‌دهد: این انجمن ۷ سال سابقه فعالیت در جهرم دارد و تا کنون ۳ بار هم سمن برتر شهرستان شناخته شده است و در ایام نوروز نیز در زمینه گردشگری، راهنمایی مسافران و … فعالیت گسترده به انجام می‌رساند.

وی با اشاره به دوره‌های رایگانی که این انجمن برگزار می‌کند، می‌گوید: به‌جز دوره حصیربافی که هزینه ثبت نام آن تنها ۵ هزار تومان است، سایر رشته‌ها به صورت کاملا رایگان برای علاقمندان و شرکت‌کنندگان برگزار می‌شود.

توانمندسازی بانوان محلی

الطافی، توانمندسازی بانوان محلی و به ویژه روستایی را از اهداف برتر این سمن می‌داند و اظهار می‌کند: به منظور ایجاد فرصت مطلوب برای فروش صنایع دستی تولید بانوان محلی بانک اطلاعاتی راه‌اندازی کرده‌ایم.

وی ادامه می‌دهد: در حوزه ثبت میراث ناملموس، سوغات و غذاهای محلی جهرم نیز در تلاش مطلوب هستیم و جلسات هفتگی در حوزه میراث فرهنگی و محیط زیست برگزار می‌کنیم.

الطافی با اشاره به نشریه الکترونیک بهار نارنج بیان می‌کند: در این نشریه نیز به صورت ماهانه به معرفی صنایع دستی، میراث فرهنگی، آداب و رسوم و … هر استان به صورت الکترونیک اقدام می‌شود که در جشنواره سمن‌های امسال مقام دوم را از آن خود کردیم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما