کدخبر : 134389
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۶:۴۹
فاقددیدگاه
پرینت

استاندار بوشهر: روند پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی در استان بوشهر مطلوب نیست

استاندار بوشهر گفت: روند و وضعیت پرداخت تسهیلات بانکی برای طرح های اشتغالزایی و تولیدی در استان مطلوب نیست.

به گزارش جنوب پرس ،  عبدالکریم گراوند  در نشست ستاد اقصاد مقاومتی استان بوشهر اظهار داشت: توسعه اشتغال در استان با جدیت دنبال می‌شود و طرح‌های مهمی را در استان بوشهر در دست اجرا داریم.

وی خواستار همکاری همه دستگاه‌ها برای توسعه اشتغال در سطح استان شد و اضافه کرد: دستگاه های اجرایی و بانک های عامل در این راستا مسئولیت مهمی دارند و باید برای تعیین تکلیف طرح‌های اشتغالزایی و تولیدی پیگیری جدی داشته باشند.

استاندار بوشهر بیان کرد: وثیقه ملکی یکی از مهمترین مشکلات متقاضیان تسهیلات اشتغال و تولید به ویژه در عرصه آبزیان است که باید در نشست با مدیران شیلات و بانک‌ها وثیقه‌های ملکی تعیین تکلیف شود.

وی خواستار تلاش همه مسئولان برای به حداقل رساندن مسائل و مشکلات اقتصادی شد و ادامه داد: میزان سود تسهیلات تولیدی واحدهای آبزیان بر اساس ابلاغ سیاست‌های صندوق توسعه ملی است و بانک‌های استان باید همان میزان سود را در نظر بگیرند.

گراوند خواستار استفاده تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی از نیروهای بومی منطقه اجرای طرح‌ها شد و افزود: از ظرفیت فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی در ایجاد واحدهای تولید آبزیان استفاده شود.

بنا بر این گزارش مهر، وی با تاکید بر استفاده از قرارداد تملک دراز مدت برای واگذاری اراضی ساحلی بوشهر برای اجرای طرح ها تصریح کرد: وضعیت پرداخت تسهیلات بانکی برای طرح های اشتغالزایی و تولیدی در استان مطلوب نیست.

استاندار بوشهر با تاکید بر اینکه مدیران بانکی زمینه اعطای تسهیلات، برای انجام ندادن کار دنبال بهانه نباشند، خاطرنشان کرد:‌ باید از همه ظرفیت‌ها برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها استفاده شود و بهانه‌تراشی جایز نیست.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما