کدخبر : 134323
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹
فاقددیدگاه
پرینت

آثارعکاسان اردوی ملی تعزیه لامردبررسی شد/تهران میزبان آینده آثار

جنوب پرس:  جلسه نقد و بررسی آثار عکاسان در نمایشگاه اردوی ملی عکس تعزیه لامرد برگزار شد.

جلسه نقد و بررسی آثار عکاسان در نمایشگاه اردوی ملی عکس تعزیه لامرد

به گزارش جنوب پرس ، جلسه نقد و بررسی آثار عکاسان دومین نمایشگاه اردوی ملی عکس تعزیه لامرد در نگارخانه این اداره با حضور صادقی، رئیس اداره، کریمی مسئول انجمن عکاسان، حسن زاده از داوران و جمعی از عکاسان یکشنبه شب برگزار شد.

در ابتدای این نشست، صادقی نمادگرایی زیباشناسانه با پردازش به بافت و فرهنگ فولکلور را مهم ترین خصوصیت آثار راه یافته این نمایشگاه ملی دانست و گفت: تعزیه به عنوان هنری دینی و بومی از شاخصه های فرهنگی این شهرستان می باشد که ثبت وقایع آن از نگاه هنرمندانه عکاسان می تواند در اشاعه و بالندگی و شناساندن آن به جهانیان موثر باشد و آنچه از این نمایشگاه بصورت کلی می توان برداشت کرد؛ پرداختن به نمادها و فرهنگ بومی است که بسیاری از عکاسان توانسته اند از این نگاه، زیباشناسی را در تابلوهای عکس متبلور نمایند.

علی حسن زاده از داوران این دوره از اردوی ملی عکس تعزیه در خصوص نحوه انتخاب ۵۰ تابلو عکس از میان بیش از ۲هزار عکس ارسالی به دبیرخانه اشاره کرد و گفت: برای انتخاب آثار به بخش نهایی تمام تلاش خود را کرده که هم از منظر زیباشناسی و هم از منظر علمی و هنری عکسها را انتخاب نماییم که در مرحله اول بیانگر موقعیت جغرافیایی شهرستان لامرد و از سویی دیگر پایبند به اهداف نمایشگاه و اردوی ملی عکس باشد.

در ادامه عکاسان به صورت میدانی از تابلوها دیدن کرده و داوران و تحلیلگران و منتقدان پس از تامل بر روی هر تابلو، نظریات کارشناسانه خود را ارائه کردند.

ابوذر کریمی رئیس انجمن عکاسان لامرد شیوه دیداری و تحلیلی میدانی در نمایشگاه عکس را ثمربخش دانست و عنوان کرد: با رویت هر تابلو به صورت میدانی و تحلیل و نقد تابلو و ماندگاری تاثیر هر عکس بر ذهن مخاطب می توان لذت دیدن عکس و بررسی نکات ساختاری را به صورت جمعی تجربه کرد.

کریمی در پایان از برپایی نمایشگاه عکس تعزیه لامرد در تهران خبر داد و گفت: با رایزنی های صورت گرفته با مسئولین فرهنگی و هنری تهران و نیز لامردی های مقیم آن شهر، نمایشگاه ۳ روزه در تهران برپا خواهیم کرد تا بتوانیم قدم موثری در معرفی و اشاعه این هنر دینی و بومی این شهرستان به ایرانیان داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایشگاه عکس اردوی ملی تعزیه در شب های ماه مبارک رمضان جهت علاقمندان به هنر عکاسی در نگارخانه این اداره برپاست.

کد خبر ۴۳۰۸۰۲۵
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما