کدخبر : 134313
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
فاقددیدگاه
پرینت

فروش بیش از ۱۳۸ هزار تن گندم خوزستان به سایر استان‌های کشور

جنوب پرس:  مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه چهار از فروش بیش از ۱۳۸ هزار تن گندم خوزستان به سایر استان‌های کشور خبر داد.

گندم

به گزارش جنوب پرس ، سیاوش حسین پور  اظهار کرد: ۱۳۸هزار و ۶۱۶ تن گندم از استان خوزستان از طریق سامانه‌های حمل ریلی و جاده‌ای به استان‌های همجوار صادر شده است.

وی افزود: ۶۴ هزار و ۸۴۵ تن گندم در از طریق حمل ریلی به استان‌های تهران، البرز، خراسان رضوی ، سیستان و بلوچستان و ۷۳ هزار و ۷۷۱ تن نیز از طریق حمل و نقل جاده‌ای‌ به استان‌های تهران، البرز، اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، قم و یزد صادر شده است.

حسین پور تصریح کرد: امسال بیش از یک میلیون و ۱۰۵ هزار تن گندم به ارزش حدود ۱۴ هزارو  ۳۶۵ میلیارد ریال از کشاورزان استان خریداری شد که از این مقدار یک میلیون و ۵۶ هزار تن گندم معمولی و ۴۹ هزار تن گندم از نوع دوروم است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه چهار با بیان اینکه براساس بررسی‌های به‌عمل آمده، گندم تولیدی استان از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار و قابلیت اختلاط با گندم‌های دیگر به منظور افزایش کیفیت آرد تولیدی را دارد، افزود: میزان مجوز صادر شده برای حمل گندم در سه ماهه اول سال ۳۷۷ هزار تن اعلام شده است.

حسین پور اظهار کرد: تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۰۵ هزار تن گندم و ۲۹ هزار و ۷۴۹ تن دانه‌های روغنی نیز خریداری شده است.

منبع:مهر
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما