کدخبر : 134221
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۸:۲۸
فاقددیدگاه
پرینت

مهجوریت قرآن این‌بار در سومین حرم اهل بیت(ع)/ بودجه‌های قرآنی فارس به کجا می‌رود؟

جنوب پرس: یک فعال قرآنی ضمن درخواست از نهادهای نظارتی برای بررسی محل هزینه‌کرد بودجه تشکل‌های قرآنی گفت: در مواردی شاهد هستیم اداره‌کل ارشاد فارس این بودجه‌ها را در زمینه‌های دیگری بجز فعالیت قرآنی هزینه کرده است.

به گزارش جنوب پرس ، با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بار دیگر توجه بسیاری از مردم کشورمان به قرآن کریم و فعالیت‌های قرآنی معطوف شده است.

استان فارس از دیرباز به‌عنوان یکی از مهدها و کانون‌های اصلی پرورش قرآن‌آموزان، دارای کارنامه‌ای درخشان و پربار در این زمینه است. اما به نظر می‌رسد کم‌کاری‌ها و بی‌مهری‌های فراوان نسبت به فعالیت‌های قرآنی طی سالهای گذشته در فارس، این استان را از شکوفایی قرآنی و دستیابی به اهداف متعالی قرآنی بازداشته است.

در روزهای گذشته، خبرنگار فارس با برخی از مسوولان تشکل‌های قرآنی در سطح استان به گفت‌وگو نشست و درباره مشکلات و کاستی‌های این عرصه با آنها سخن گفت.

فصل مشترک سخن مصاحبه‌شوندگانی که در زمره مسوولان تشکل‌های مردم‌نهاد قرآنی استان بودند، این بود که بودجه تخصیص داده شده برای فعالیت‌های قرآنی تشکل‌ها، به آنها به‌صورت کامل تخصیص نمی‌یابد و در موارد دیگری هزینه می‌شود.

یکی از این مسوولان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز گفت: متاسفانه طی سالهای اخیر، بودجه‌های مصوب شده برای تشکل‌های قرآنی به دست ما نمی رسد و در مواردی شاهد هستیم اداره‌کل ارشاد استان فارس این بودجه‌ها را در زمینه‌های دیگری بجز فعالیت قرآنی هزینه می‌کند.

وی که نخواست نامش فاش شود در ادامه این گفت‌وگو افزود: متاسفانه تبعیض در پرداخت بودجه به تشکل‌های قرآنی نیز یکی دیگر از مشکلات این عرصه است و موسسات و تشکل‌هایی هستند که طی سالیان اخیر و علیرغم گستردگی فعالیت‌هایشان، در حد چند صد هزار تومان به آنها بودجه رسیده است! در نقطه مقابل تشکل‌هایی نیز بوده‌اند که رقم‌های بسیار هنگفتی نصیبشان شده است، حال آنکه خروجی قابل توجهی نداشته‌اند.

این فعال قرآنی همچنین خاطرنشان کرد: عمده فعالیت‌های صورت‌گرفته قرآنی در استان فارس، توسط مردم انجام می‌شود و اگر در این زمینه شکوفایی وجود داشته است، حاصل اقدام و همت عالی مردم بوده است، اما اگر بودجه‌های مصوب قرآنی نیز به دست اهل آن برسد، قطعاً شاهد اقدامات و اتفاقات بهتری در این عرصه خواهیم بود.

وی در انتها افزود: از نهادهای نظارتی درخواست می‌کنیم به موضوع محل هزینه‌کرد بودجه تشکل‌های قرآنی ورود کنند و ضمن تحقیق و تفحص دراین‌باره، شفاف‌سازی لازم را صورت دهند.

خاطرنشان می‌شود خبرگزاری فارس باتوجه به تغییر و تحول مدیریتی در مجموعه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به‌طور حتم طی روزهای آینده با مدیرکل جدید و دیگر مسوولان تشکل‌های قرآنی به گفت‌وگو نشسته و مردم را نیز در جریان اخبار تکمیلی قرار خواهد داد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما