کدخبر : 134065
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
فاقددیدگاه
پرینت

گردشگران با نحوه ساخت صنایع دستی فارس آشنا می شوند

جنوب پرس: معاون هنرهای سنتی و صنایع دستی استان فارس گفت: گردشگران با نحوه تولید و ساخت صنایع دستی شاخص این استان آشنا می شوند.

اشتغال روستایی گردشگری  صنایع دستی

به گزارش جنوب پرس ، حیدرعلی زاهدیان نژاد در توضیح شعار «صنایع دستی، فرصتی برای گردشگری تجربه محور» به خبرنگار مهر توضیح داد: تمامی فعالیت های امسال معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی فارس بر مبنای این شعار است و برنامه های قابل اجرا در هفته صنایع دستی نیز براساس تحقق این شعار است.

وی با بیان اینکه هفته صنایع دستی از ۲۰ خردادماه آغاز می شود،‌ افزود: در این هفته برنامه های متنوع و گسترده ای با هدف معرفی اصولی صنایع دستی و هنرهای سنتی استان به علاقه مندان به ویژه گردشگران ارائه شود، همچنین مردم را ترغیب کنیم تا کالای ایرانی که صنایع دستی در راس آن قرار دارد را در سبد خرید خود قرار دهند.

معاون هنرهای سنتی و صنایع دستی استان فارس اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته گردشگران با نحوه تولید و ساخت صنایع دستی شاخص استان آشنا می شوند وبه احتمال زیاد در این هفته تفاهم نامه هایی با فعالین حوزه گردشگری چون جامعه تورگردان ها و انجمن صنفی دفاتر و آژانس های مسافرتی منعقد خواهد شد که هدف آن بازدید تورهای گردشگری از واحدهای تولیدی و کارگاه های صنایع دستی شاخص فارس به ویژه شهر شیراز است.

زاهدیان نژاد ادامه داد: گردشگران خارجی با حضور در کارگاه های تولیدی صنایع دستی، نه تنها با نحوه تولید محصولات به صورت اصولی و دقیق آشنا می شوند بلکه خودشان تجربه مشارکت در تولید را هم کسب می کنند.

وی بر لزوم آشناسازی گردشگران با صنایع دستی شاخص استان فارس تاکید کرد و یادآور شد: به طور حتم این اقدام، توسعه و رونق صنایع دستی را به همراه دارد و گردشگران ترجیح می دهند این محصولات را از تولیدکنندگان و حتی در کارگاه ها خریداری نمایند.

زاهدیان نژاد افزود: شناسایی کارگاه های تولیدی آثار شاخص استان صورت گرفته و پس از انعقاد تفاهم نامه، ‌اسامی آنها در اختیار آژانس های مسافرتی قرار می گیرد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما